Dikkat Tepeüstü Yere Düşüyorlar

Dikkat Tepeüstü Yere Düşüyorlar
Dikkat Tepeüstü Yere Düşüyorlar

Uçmayı çok seviyorlardı. Uçurmak ise en büyük hayalleriydi. Nihayetinde hem uçtu hemde uçurdular Yüksek irtifada yakıt ikmali yaparak 20 yıl boyunca krallar gibi yediler, içtiler, eğlendiler ve günlerini gün ettiler. Şimdi yere inme zamanı ama gelin görün ki motorlar ve iniş takımları çalışmıyor. Bu yüzden tepeüstü düşüşe geçtiler. Hal böyle olunca da büyük bir panik ve telaş içinde ne yapacaklarını bilmez bir duruma geldiler. Şaşkın ördek tersinden suya dalar misali hata üstüne hata yapmaya başladılar.

Umuyor ve diliyorum ki TOKİ projesine 4 değil 40 milyon başvuru yapılsın Çok ama çok ciddiyim Bu, AKP iktidarının kurduğu tuzağa kendilerinin düşmesi, tepe üstü çakılacakları zemine kendi elleriyle beton dökmeleri gibi olacaktır.

Bakın anlatayım Diyelim ki verilen süre içinde en az 10 milyon insan başvuruda bulundu. Bu aileleriyle birlikte minimum 30 milyon insan demek 81 ilde toplam yapılacak konut 250.000 Çekilecek kurada 250.000 kişinin ismi çıkacak ve 250.000 kişi mutlu olacak (Sonra ağıtlar yakarak ağlayacak olma garantisiyle) Bu 250.000 kura şanslısı insan ilk etapta mutlu olacak ve aileleriyle birlikte toplam 750.000 kişi gidip AKP’ye oy verecek.

AKP İktidarının perişan ve bitkisel hayattaki ekonomiye kaynak sağlama düşüncesinden sonraki amacı ve düşüncesi bu şekilde İyi de kurada adı çıkmayan 9.750.000, aileleriyle birlikte 29.250.000 kişi ne düşünecek? LGS, YKS sınavlarında bile hile yapan, kamu personeli seçme sınavında en yüksek puanları alan adayları sözlü mülakatta eleyerek onun yerine kendi adamlarını işe alan, bu eylemleri belge, delil ve mahkeme kararları ile ispatlanmış olan AKP iktidarının çektiği bu kuraların tarafsız, hilesiz, hurdasız yapıldığına inanacaklar mı? Veya… Gerçek enflasyon oranlarını gizleyerek AKP iktidarının verdiği rakamları yayınlayan bir TÜİK örneği varken TOKİ’nin bu işeri bağımsız, şeffaf ve tarafsız bir şekilde yaptığına ikna olacaklar mı?

Ya da… Yargıyı vesayet altına almış, merkez bankasını bitirmiş, hazinesini boşaltmış, borç batağında yüzen bir yönetim sisteminin “Biz sizlere 2 yılda o evleri yapıp teslim edeceğiz” sözüne itimat edecekler mi? Daha da önemlisi… Çekilecek kurada binde bir oranında yani 250 kişi olsa bile Suriye, Afganistan ve Pakistan uyruklu kişilerin ismi çıktığında bunun normal sürecin bir sonucu olduğu kanaatinde olacaklar mı?

Tanrı kimseyi bunların düşürdüğü duruma düşürmesin İşin özü sözün kısası, bunların korkuları öyle büyümüş ki akıl ve mantık silsilesini tamamen devreden çıkarmışlar. 250.000 aileyi garanti oy potansiyeli olarak hedef alırken geriye kalan 9.750.000 insan ve onların ailesinin kendilerinden iyice uzaklaşacğını hesap edemiyorlar.

Tek karlı olacakları taraf 250.000 insandan konut bedelinin %10’u tutarında alacakları peşinat. Bu tutar ortalama olarak 17 Milyar 500 Milyon Türk Lirası Yani 1 Milyar Amerikan dolarına yakın bir tutar.

Bu para ile yapmak istedikleri ise çok basit 2023 yılı Ocak ayında memur, emekli, asgari ücretli ve işçi maaşlarına en az %50 zam yapar 2 veya 3 ay içinde de seçime gideriz. Seçimi kazanır daha sonra verdiklerimizi iğneden ipliğe katmerli zamlar yaparak geri alırız.

Bir defa daha tarihe not düşüyorum. Lütfen kaydedin ve günü gelince bana hatırlatın

1- İktidar 2023 yılının Ocak ayında memur, emekli, asgari ücretli ve işçi maaşlarına çok astronomik bir zam yapacak.

2- Zam yaptıktan sonra 3 ay içinde yapılmak üzere seçim kararı alacaklar.

3- Bu süre içinde dövizi baskı altında tutup Türk Lirasının değer kaybını önlemeye çalışacaklar.

Seçimi kazanmaları halinde…

1- iğneden ipliğe cumhuriyet tarihinin en büyük zammını yapmak ilk icraatleri olacak

2- Döviz kurları üzerindeki baskıyı kaldırıp, kur korumalı mevduat uygulamasına son verecekler.

3- 2024 yılında teslim sözü verdikleri TOKİ konutlarını asla vaat ettikleri tarihte teslim edemeyecekler.

Elbette ki, seçimleri kazanacak olurlarsa Elbette ki bu toplum, tek başına tüm yetkilerle 20 yılda kendilerine yaşattığı rezaleti sineye çekmeyi kabul ettiği taktirde Yaşarsak göreceğiz Görürsek çekeceğiz.

Temel Sağıroğlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here