Erkekler İçin Dar Kesim Gömlek Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkekler İçin Dar Kesim Gömlek Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Erkekler İçin Dar Kesim Gömlek Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek giyimin en önemli parçalarından biri olan gömlekler, günümüzde sadece iş yaşamı ve resmi yerlerde değil günlük yaşamda da sıklıkla kullanılan parçalardan biridir. Doğru tercihler yapılmadığı takdirde şıklıktan ziyade kötü bir görünüm ortaya çıkabilir. Gömlek seçiminde ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Gömleğin bedeninize uygun olması çok önemlidir. Özellikle erkek dar kesim gömlek modelleri içinden seçim yaparken beden ölçülerinize uygun seçimler yapmalısınız.Voltaj koleksiyonu içinde yer alan dar kesim erkek gömlek modelleri şıklıkları ve tasarımları ile göz dolduruyor.

Gömlek Seçimi Neden Önemlidir?

Dar kesim gömleklerin en önemli özelliği beden ölçülerini ortaya çıkarmasıdır. Dar kesim içinde rahat hissetmediğiniz bir gömleği giymemelisiniz.  Gömlek erkekler için daima ince bir zevkin göstergesidir. En önemli özelliği bedene uygun ölçülerin seçilmesidir. Ayrıca seçtiğiniz gömlek kumaşı, rengi ve kesimi ile kombininizle uyumlu olmalıdır.

Gömlek yakasının yüz şeklinize ve boyun özelliklerinize uygun olması da çok önemlidir. Yüzünüz dar ve uzun bir yapıya sahipse geniş yakalı dar kesim gömlekler içinden seçim yapmalısınız. Yüzünüz yuvarlak ise uzun yakalı dar kesim gömlekler ideal bir seçim olacaktır. Düğmeli yakalı gömlekler takım elbise ve kravatla tercih edilmemelidir. Düğmeli yakalı gömlekler özellikle blazer ya da keten ceket, V yaka trikolar için uygundur.

Gömleğin kol boyu da şıklıkta önemli bir noktadır. Manşet, ceket boyunun 1cm dışında kalmalıdır.Bilekle elin birleştiği yerde biten boylar tercih edilmelidir. Yaz aylarında mümkün olduğunca kısa kollu gömlek seçilmemelidir. Gömlek yerine polo yaka tişörtler seçilebilir. Böylece her zaman bir tarzınız olduğunu gösterebilirsiniz.

Slim fit gömlekler bel ve kol kısmını tamamen sarar. Bu sebeple de giyen kişinin üzerine oturan gömleklerdir.Slim fit gömlekler özellikle vücut çalışan ya da zayıf erkekler için çok daha doğru bir seçimdir. Erkek dar kesim gömlek seçiminde yaş da önemli bir kriterdir. İleri yaşlarda ya da göbeği olan kişiler, slim fit erkek gömlek tercih etmemelidir.

reklam

Dar Kesim Gömlekler İle Nasıl Kombin Yapılır?

Dar kesim gömleklerle en uyumlu olan parçalar yine slim fit kesimdeki pantolonlardır. Kazak ve ceketler dar kesim gömleklerin en güzel tamamlayıcılarıdır. Jean erkek pantolon ile tercih edilecek beyaz bir slim fit gömlek muhteşem bir uyum yaratır. Resmi bir şıklık için kumaş pantolonları tercih edebilirsiniz. Rahat bir ortamda bulunacaksanız jean, keten, chino pantolonlar ile şık kombinler yapabilirsiniz.

Desenli ya da düz renk slim fit bir gömleğin altına mutlaka uyumlu renk, kumaş ve kesimde bir pantolon seçmelisiniz. Gömlek üzerine yine uyumlu renklerde bir blazer ceket kullanılması hoş bir şıklık oluşturur. Kombinlerinizin önemli bir parçası olan slim fit gömlekler her mevsim giyilebilir. Özellikle özel davetlerin kurtarıcı parçası olan dar kesim gömlekler şık erkeklerin vazgeçilmezidir. Birbirinden şık ve kaliteli slim fit gömlekler içinden seçim yapmak için hiç zaman kaybetmeden Voltaj’a göz gezdirin.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi