Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Cihazları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Cihazları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Cihazları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İnsanların istenmeyen tüylerinden kurtulma konusundaki isteğinin her geçen gün artması ile beraber bu alanda birbirinden farklı tekniklerin kullanılmakta olduğu cihazlar tercih edilir hale geldi. En popüler lazer cihazları arasında kendine yer bulan Alexandrite lazer cihazları, ön plana çıkmaya devam ediyor.

Genel olarak bakıldığı zaman da görülebileceği üzere lazer cihazlar kullanılarak yapılan uygulamalar FDA onaylıdır. Yani uygulamaların yapılmaya başlanmasından önce gerekli olan her bir konunun üzerinde özenle durulması ile beraber insanların herhangi bir şekilde zarar görmesi engellenir. Şimdilerde her ne kadar lazer epilasyon konusunda çok fazla çalışma yapılıyor olsa da bunların kalıcı olması ve doğru seans sayısının belirlenmesi adına kıl yoğunluğu, cilt rengi, kıl rengi gibi faktörler devreye girer. Yani sizin için uygun olan lazer epilasyon seans sayısı ve aralığı ile başka birinin arasında farklılıklar meydana gelecektir. Alanında uzman isimler tarafından lazer epilasyon seanslarına başlamadan önce yapılacak inceleme ile beraber gerekli olan planlama yapılır. Alexandrite’nin her geçen gün çok daha popüler bir hale gelmesi ise yalnızca FDA onaylı olmasından kaynaklı değil. Aynı zamanda dalga boyu da pek çok lazer cihazına oranla çok daha etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlıyor.

Alexandrite lazer, 755 nm kısa dalga boyuna sahip olması ile ön plana çıkıyor. Bu cihazdan etkili sonuçlar alabilmeniz adına cilt tipinizin I-IV arası olması ideal olacaktır. Yüksek melanin emilimine sahip olmasından dolayı bronz tende ve daha koyu cilt tonuna sahip olan kişilerde Alexandrite kullanılması istenilen sonuçları tam olarak ortaya çıkartmaz. Daha çok açık tene sahip kişilerde kullanılması tavsiye edilir. Vücutta yüz hariç her yerde kullanıma uygundur. Yüz bölgesinde bulunan ayva tüylerinde tetikleme yapabildiği için çok fazla tercih edilmez. Son derece konforlu şekilde seansların yapılabilmesinden dolayı ilk olarak ortaya çıktığı günden itibaren pek çok kişi diğer lazer cihazları yerine Alexandrite’yi tercih ediyor. Uygulama sırasında hava soğutma cihazları ya da kryojen gazı tercih ediliyor. Dolayısıyla lazer epilasyon denildiği zaman aklınıza ilk olarak gelen şeylerden biri olan acı hissinin de en iyi şekilde ortadan kaldırılması sağlanıyor.

Alexandrite lazer cihazları ağırlıklı olarak 15 mm ve 18 mm spot çapında bulunan başlıklar ile uygulamaları gerçekleştiriyor. Markanın kendi içindeki Candela lazer cihazı 18 mm spot başlık kullanırken Clarity lazer cihazında ise 20 mm spot başlık kullanılıyor. Başlık çapı ne kadar büyükse daha geniş alan tarandığı için seans süreleri de ciddi anlamda kısalıyor. Var olan 20 mm spot başlığı ile Clarite hali hazırda sektörde yer alan en hızlı Alexandrite lazer epilasyon cihazı olarak biliniyor. Aynı zamanda spot çapının büyümesi ile beraber lazer ışınının çok daha derine nüfus etmesinden dolayı Clarity kullanımı ile beraber çok daha kalıcı sonuçları elde etmeyi başarabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Cihazları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Cihazları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lazer Epilasyon Cihazının Zararı Var Mıdır?

Çok kısa bir araştırma ile dahi görebileceğiniz üzere lazer cihazları artık kendi içlerinde birbirinden farklı özellikleri ile insanlara sunuluyor. Siz de bunların arasından yapmış olacağınız doğru araştırmalar ile en iyi sonuçları elde etmiş oluyorsunuz. Alexandrite lazer epilasyon cihazları yalnızca kıl köküne etki etmektedir. Dolayısıyla kıl ve kökünün etrafında yer alan dokulara hiçbir şekilde zarar vermez. Karşınıza çıkan genital bölgede Alexandrite başta olmak üzere lazer epilasyon cihazlarının zararlı olduğu düşüncesi de son derece yanlıştır. Çünkü hiçbir lazer epilasyon cihazı derinin altında bulunan iç organlara etki etmez.

reklam
Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi