Çöp Konteynerleri Yıkama ve Dezenfekte Çalışmaları Devam Ediyor

cop-konteynerleri-yikama-ve-dezenfekte-calismalari-devam-ediyor.jpg

Malkara Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından temiz ve sağlıklı çevre çalışmaları kapsamında ilçe genelinde çöp konteynerlerinin yıkama ve dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

 

Kurban Bayramı bitiminin ardından, kötü kokuların yayılmasını, bakterilerin ve sinek oluşumunun önüne geçilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında ilçe genelinde bulunan yaklaşık 3.000 çöp konteynerinde yıkama ve dezenfekte çalışmaları gerçekleşecek.

 

Halkımızın sağlığını her zaman ön planda tuttuklarını belirten Belediye Başkan Ulaş Yurdakul,“ Kurban bayramı öncesi başlatılan ve bayram sonrasında da periyodik bir şekilde mahalle mahalle çalışmalarını sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz her mahalledeki çöp konteynerlerini yıkayarak dezenfekte edeceklerdir. Çalışmalarımız periyodik olarak ilçe genelinde devam edecektir. Ayrıca akşam saatlerinde sivrisinek ve karasinek ilaçlama çalışmaları devam etmektedir” dedi.

reklam

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi