Göz Çizdirme Ameliyatı ile Görme Sorunları Çözümsüz Değil

Göz Çizdirme Ameliyatı ile Görme Sorunları Çözümsüz Değil
Göz Çizdirme Ameliyatı ile Görme Sorunları Çözümsüz Değil

Gelişen teknoloji pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlamakta. Göz çizdirme ameliyatı, görme konusunda sorun yaşayan insanların bu konudaki sorunlarının giderilmesini sağlamaktadır. Dr. Berkant Bozdağ da insanların gözlerinde ortaya çıkan görme sorunlarının giderilmesi adına en uygun yöntemleri kullanmaya devam ediyor.

Gözler oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Hali hazırda görme konusunda son derece güçlü bir yapıya sahip olsa da farklı faktörlerden ötürü kimi zaman kişilerde astigmat, miyop ve hipermetrop gibi göz kusurları ortaya çıkar. İlk aşamada yaşanan bu soruna karşı insanlar gözlük ve kontakt lens gibi çözümler etkili olsa da bunlar yalnızca kullanım süreleri boyunca görmede netliğin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda gözlük ve kontakt lens kullanımı esnasında kişilerin düzenli olarak muayene edilmeleri ve lenslerini kullanırken gözlerini dış etkenlere karşı korumaları gerekir. Buna bir de maddi anlamda ortaya çıkan yüksek tutarlar eklendiğinde ortaya ciddi sorunların çıkması son derece olasıdır. Göz çizdirme ameliyatı ilk aşamada kişiler için yüksek maliyetli gibi gelse de kesin çözümün ortaya çıkması sonucu kişiler aslında çok daha yüksek maliyetlerden tamamen kurtulacaklardır.

Göz Çizdirme Ameliyatı ile Görme Sorunları Çözümsüz Değil
Göz Çizdirme Ameliyatı ile Görme Sorunları Çözümsüz Değil

Göz Çizdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 Her geçen gün kullanılmakta olan başarılı göz çizdirme ameliyatı yöntemleri ile beraber insanlar artık görmelerinde ortaya çıkan sorunlar ile alakalı çok daha başarılı sonuçlar elde edilmeye başlandı. Dr. Berkant Bozdağ ve ekibi de bu aşamada devreye girerek kornea yapısını detaylı şekilde inceleyerek en uygun yöntemi belirleyecektir. No touch laser göz çizdirme ameliyatı esnasında ilk olarak işlemin yapılacağı göze uyuşturucu damla damlatılarak uyuşması için beklenir. Ardından kişinin tam üzerinde yer alan yanıp sönen ışığa dikkatlice bakması talep edilir. Bu yöntemin ortaya koymuş olduğu avantajlar, işlem sırasında göze asla temas edilmemesi ve hiçbir şekilde vakum uygulanmamasıdır. Böylece kornea yapısı daha ince dik olan kişilere yapılacak olan uygulama oldukça başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Yapılacak olan ameliyat sonrasındaki ilk 48 saatlik süreçte kişinin gözünde ağrı oluşabilir. Bu durum oldukça normal olup belirtilen sürenin sonucunda ortadan kalkar. No touch laser sonrasında görsel netlik ise 5. gün sonucunda kendini gösterir. Bu yöntem yalnızca hipermetrop sorununda etkili sonuçları ortaya çıkartmaz. Astigmat ve miyopta başarılı sonuçlar elde edilir.

Diğer bir göz çizdirme ameliyatı yöntemi olan Lasik ise oldukça uzun zamandır kullanılmakta olan bir uygulama olarak biliniyor. Son derece güvenilir bir yöntem olan Lasik için işlem öncesinde aynı diğer yöntemde olduğu gibi ilgili bölgeye özel uyuşturucu damla damlatılarak alanın uyuşması beklenir. Ardından özel cihaz yardımı ile korneada flep oluşturulması işlemine başlanır. Korneal flepin alt kısmında yer alan dokuya gönderilen lazer ışınları ile miyop, hipermetrop ve astigmat problemlerinin giderilmesi sağlanır. Bu yöntem özellikle de astigmat sorunu için son derece uygun bir yöntem olarak bilinmektedir. Bu yöntemin uygulanması sırasında ya da sonrasında kişi hiçbir şekilde acı hissi ile karşı karşıya kalmayacaktır. Lazer uygulama süresinin daha kısa olmasının yanı sıra görsel netlik de uygulamanın ertesi gününde ortaya çıkar.

Lazerle yapılmakta olan No touch laser göz çizdirme ameliyatı yaklaşık olarak 1 dakika sürerken Lasik yönteminde yaklaşık olarak 10 ila 15 saniye sürmektedir. Her iki yöntemde de ameliyat tek göze yapılabileceği gibi her iki göze de yapılabilmektedir.

reklam

Kısa sürede gözlerinde ortaya çıkan görme sorununa etkili bir çözüm bulmak isteyenler, https://www.berkantbozdag.com/ üzerinden alacakları randevu ile gözlerinin detaylıca muayene edilmesini sağlayabilir. Göz yapılarının uygun olması durumunda da kısa sürede yapılacak göz çizdirme uygulaması ile yeniden net görmeye başlayacaktır

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi