Balans Ayarı

Balans Ayarı
Balans Ayarı

Balans ayarı sayesinde, araç tekerlekleri arasında oluşan açıların ve doğrultuların birbirine eşit olması sağlanır. Düzenli olarak balans ayarı yaptırarak araç fren mesafesini koruyabilirsiniz, direksiyon hakimiyetini daha kolay sağlayabilirsiniz ve daha da önemlisi lastiklerinizin maruz kaldığı aşınmayı en az seviyeye indirebilirsiniz. Aracın sahip olduğu sürüş özelliklerinin bozulmaması, tekerleklerin ve jantların hasar görmemesi için balans ayarının doğru olması gerekmektedir. Balans ayarı otomobilin ağırlığı, bozuk yollar, lastiğin içindeki eksik veya fazla olan hava basıncı nedeni ile zamanla değişebilir. Direksiyonun titremesi ve zor dönmesi gibi durumlarla karşılaşıyorsanız balans ayarınız bozulmuş olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda Otopratik servislerinden kolaylıkla balans ayarı servis hizmetini alabilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli çalışan kadrosu daima sizlere en kaliteli hizmeti sunabilmek için Otopratik servis noktalarında yer alıyorlar. Daha hızlı ve zamanınızdan tasarruf ederek bir servis hizmeti almak istiyorsanız Otopratik web sitesi üzerinden kolaylıkla servis randevusu oluşturabilirsiniz.

Balans Ayarı Nasıl Yapılır?

Balans kelimesinin anlamı denge demektir. Her araçta bulunan ve doğru olması gereken balans ayarı, aracın tekerleklerine eşit miktarda ağırlığın iletilmesinde rol oynar. Eğer aracın balans ayarında bir bozulma varsa seyahat esnasında aracın arkasının ve önünün titrediğini hissedebilirsiniz. Bu tarz bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda sakinliğinizi koruyarak aracı en uygun yere park etmeli ve teknik servisten yardım istemelisiniz.

Balans ayarı yapılmaya başlamadan önce aracın tüm tekerleri sökülür. Daha sonra jantların konumu ve lastik basıncının olması gerektiği düzeyde olup olmadığı kontrol edilir. Eğer jantlarda ve lastik basıncında bir farklılık gözlemlenirse önce bu sorunlara müdahale edilir. Daha sonradan araç bir bilgisayara bağlanır ve tekerlekler döndürülerek test edilir. Araç bilgisayara bağlı olduğundan tekerlek hareketlerinde olan hatalar daha kolay bir şekilde tespit edilir. Hatalar tespit edildikten sonra teknik servis çalışanları ayarın bozuk olduğu tekerlere uygun ağırlıkları yerleştirerek balans ayarını tamamlamış olurlar. Balans ayarını tekrardan eski haline döndürdükten sonra aracınızı güven içerisinde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Balans Ayarı Ücretleri

Otopratik Türkiye’nin birçok noktasında müşterilerine kaliteli hizmet vermeye büyük bir özen gösteriyor. Ayrıca Otopratik’den servis hizmeti aldığınızda aracınızda kullanılan test ve kontrol cihazları son teknoloji cihazlar olduğundan aracınızda var olan problemler çok daha hızlı ve güvenilir bir şekilde tespit edilir. Siz de bu hizmet kalitesinden yararlanmak için Otopratik’i tercih edebilirsiniz. Ayrıca Otopratik’de tüm müşterilerin kolaylıkla faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri bulunmaktadır. Bu ekonomik onarım paketleri ve balans ayarı ücretleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Otopratik web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi