Sakarya’dan denizde ‘Rip’ uyarısı!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, cankurtaranlık hizmetinin 15 Haziran'da başlayacağın belirterek, bu tarihe kadar vatandaşların denize girmesinin Rip akıntısından dolayı tehlike arz edeceğine dikkat çekti.

Sakarya'dan denizde 'Rip' uyarısı!
Sakarya'dan denizde 'Rip' uyarısı!

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Rip akıntısından dolayı tehlike arz eden Karadeniz’e karşı vatandaşları uyardı. Sakarya’dan denizde ‘Rip’ uyarısı!.

Artan sıcaklıklarla birlikte vatandaşların denizlere akın ettiğine dikkat çeken yetkililer, özel eğitimli ve özel ekipmanlı Büyükşehir cankurtaranlarının her yıl yüzlerce boğulma vakasına müdahale ettiğini belirterek vatandaşları 15 Haziran’a kadar suya girmemesi konusunda uyarılarda bulundu.

Sakarya’dan denizde ‘Rip’ uyarısı!

Yapılan açıklamada, Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde cankurtaranlık hizmetlerine 64 personel ile 15 Haziran’da başlanacağının altı çizilirken, “Personelimiz 4 jetski, ve 1 zodiac bot ile toplamda 44 farklı kulede teyakkuzda olacak. Her yıl sahillerimizde birçok insanımızın boğulma tehlikesi geçirmelerine sebep olan, kum kayması olarak bilinen ‘Rip’ akıntılarına karşı çok dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi