Ege de Hava Üstünlüğü Artık Yunanistan Lehine

Ege de Hava Üstünlüğü Artık Yunanistan Lehine
Ege de Hava Üstünlüğü Artık Yunanistan Lehine
Türkiye, “Uyanış Selçuklu, Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman” dizilerini izleyip ekran başında “Ya Hak” diyerek istikbalinİ 12 den vururken Ege denizinde hava üstünlüğü tamamen Yunanistan’ın eline geçti.
“Keşke Yunan galip gelseydi” diyen deli Kadir’in meczup müritleri ile Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı hayranları zil takıp oynayabilirler.
Artık Yunan askerleri kapılarını çalıp “Kalimera komşi” dediklerinde onları içeri buyur eder, en iyi şekilde ağırlar, yorgan döşek sererek gece boyunca sıcak uyumaları için ne gerekiyorsa yapabilirler.
Aylarca yazdık çizdik (https://www.canakkaleninsesi.com/mobil/yazi/kendinize-gelin-tehlike-cok-cok-buyuk-s400-lerin-altinda-yatan-korkunc-gercek-2377.html)
Yapmayın, etmeyin, Türk Hava Kuvvetlerimiz zor durumda dedik.
S-400 ler bu ülkeye kurulan bir tuzaktır diye uyardık.
Ne yaptılar?
İnkar ettiler, dava açtılar, tehditler ve yakası açılmamış küfürler savurdular.
2 gün önce Amerika Birleşik Devletleri 10 adet F-35 ve 15 adet F-15 savaş uçağını Girit adasında ki üssüne süresiz bir şekilde konuşlanabilmesi için Yunan dışişleri ve savunma bakanlıklarından usul gereği onay istedi..
Dikkat edelim.
Süresiz bir şekilde ve usulen onay.
Ne demek?
İki ülke anlaşmayı yapmış prosedürleri atlamak için anlaşmaya usulen süresiz bir şekilde ibaresi koymuşlar.
Daha açık ve anlaşılır şekli ile:
Amerika’nın bir başka ülkeye silah yada savaş uçağı satabilmesi için öncelikle Pentegon “uygundur” demesi gerekir.
Daha sonra teklif dışişleri ve savunma bakanlığının onayı ile 535 üyeli kongreden geçerek, Birleşik devletler başkanı’nın  imzasına sunulur.
Oldukça uzun ve kongre tarafından kabul edilmeme riski olan bu sürecin birde arka kapısı var.
Pentagon’un oluru ve başkanın imzası ile silah verilecek ülkede ki Amerikan üslerine silah ve savaş uçaklarını süresiz olarak konuşlandırmak.
ABD nin yaptığı budur.
Yunanistan Türkiye’ye verilmeyen 10 adet beşinci nesil F-35 ve 15 adet F-15 savaş uçağı ile Ege denizinde ki hava üstünlüğünü tamamen eline geçirmiştir.

Hiç kimse kendisine züğürt tesellisi vermesin

F-35 ler özellikleri ile dünyanın en iyi savaş uçaklarıdır. Bu uçaklar F-15, F-16 da dahil olmak üzere bir çok savaş uçağı özelliklerinin tek uçakta birleştirilmesi ile üretilmiştir.
ABD’nin en pahalı hayalet uçağı olarak bilinen B-2 Spirit bombardıman uçağının görünmezlik, savaşan şahin olarak bilinen F-16 nın manevra kabiliyetine sahiptir.
F-35 savaş uçakları 2040 yılına kadar geçecek olan sürede dünyanın en önde gelen avcı uçağı olarak tasarlanmış, havadan havaya füze atma kabiliyeti ile ABD’nin gözbebeği sayılan F-22 savaş uçakları ile aynı kategoride yer almıştır. F-16 savaş uçaklarından dört kat daha fazla etkili havadan havaya mücadele, sekiz kat daha etkili karaya saldırı, üç kat daha etkili stratejik keşif ve hava savunması yapabilmektedir.
Bu uçağı ortak üreten 8 ülkeden biri olan Türkiye, bu günkü iktidarın yanlış ve anlamsız dış politikaları nedeniyle projeden çıkartıldı.
AKP iktidarının borularını cadde ve sokaklarda halka sergileyip füzelerini ise depolara kaldırdığı Rus füzeleri bu milletin yaklaşık olarak 20 Milyar Dolarlık maddi kaybına sebep oldu.
Şimdi Hava Kuvvetlerimiz envanterinde 1987 yılında satın alınan, metal yorgunu ve maksimum 12 bin saat görev uçuş saati süresini tamamlamış 237 adet F-16 savaş uçağı var.
Asrın iktidarı AKP çareyi bugünlerde 4. nesil savaş uçağı F-16 lardan satın almak için Amerika’ya şirinlikler yapmak olarak görürken, Yunanistan 20 yıllık projede adı sanı dahi geçmemesine rağmen bize ait olması gereken 10 adet F-35 savaş uçağı ile Ege denizinde gücüne güç katmıştır.
Adına Misak-ı Milli dediğimiz bir davamız var ya…
İçinde Batı Trakya, 12 Ada, Batum, Halep, Musul, Kıbrıs bulunan ve “Bu topraklar bizimdir, bizim olacak” dediğimiz…
Hah!  işte nasıl bizim bir Misak-ı Millimiz var ise Yunanistan’ın da bir Misak-ı Millisi var.

Onlar adını “Megali İdea” koymuşlar

İstanbul ve İzmir dahil olmak üzere Marmara, Ege, Karadenizi içine alan, “Bu topraklar bizimdir bizim olacaklar” dedikleri…
Bizde Musul ve Kerkük’e plaka veren zihniyetin aynısı ve hatta katbekat fazla olanı onlarda da var.
Ve onlar çok daha fanatik ve buna neredeyse topyekûn buna inanmış durumdalar.
Beka sorunu mu diyordunuz?
Beka sorunun kralı budur
Vatana ihanet mi diyordunuz?
Vatana ihanetin katmerlisi budur
Din, iman, ezan, bayrak, namus davası mı diyordunuz?
Üzerinde yaşadığın topraklar sana ait değilse hiç biri senin davan değildir kardeşim.
1961 yılında Erurumda doğdu. 30 yıl kamuda yöneticilik görevi yaptı. Hayvansever İnsanı hatalarıyla da kabul eden Yazar ve eleştirmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK sevdalısı ve 3 evlat sahibi bir baba Yobaz düzene karşı durmasından ötürü eşi tarafından valizi hazır tutulan sade bir vatandaş Herkesten biri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz