“Biraz Umutlu” 13 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda!

Vincent Baykal Ada’nın yeni şarkısı “Biraz Umutlu” 13 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda!
Vincent Baykal Ada’nın yeni şarkısı “Biraz Umutlu” 13 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda!

Müzikseverlerin alternatif müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Sapan grubundan tanıdığı Vincent Baykal Ada’nın, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı 3 şarkılık EP’den ilk teklisi “Biraz Umutlu” isimli şarkısı 13 Mayıs Cuma günü tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluşuyor. “Biraz Umutlu” 13 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda! Müzisyenin synth ve pad’ler üzerine oturmuş, gitarın eşlikçi olduğu şarkısı için hazırladığı söz videosu (lyric video) da aynı gün YouTube üzerinden izlenebilecek.

 

Sapan grubuyla başladığı müzik çalışmalarına 2019 yılından itibaren solo olarak devam eden ve son olarak geçtiğimiz Kasım ayında “Bulutların Üstünde” isimli teklisini müzikseverlerle buluşturan Vincent Baykal Ada’nın yeni şarkısı “Biraz Umutlu”, 13 Mayıs Cuma günü Avrupa Müzik (Grow) etiketiyle yayınlanıyor.

 

Müzisyenin önümüzdeki aylarda dinleyicilerin beğenisine sunacağı “Biraz Umutlu Ve Çok Karanlık Bu Öfke” isimli EP’sinin ilk şarkısı olan Biraz Umutlu’nun sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait. Müzisyenin 2022 yılında yayınlayacağı ilk şarkısı Biraz Umutlu’nun mix ve mastering’ini ise Haktan İlhan üstlendi. Synth ve pad’ler üzerine oturmuş, gitarın eşlikçi olduğu ve tüm kayıtları Vincent Baykal Ada’nın home stüdyosunda tamamlanan şarkının kapak fotoğrafı Gökşin Doğa Egesoy, tasarımı ise İrem Şahinbaş imzası taşıyor. Şarkıda müzisyene ayrıca vokalleriyle Vera grubundan tanıdığımız Arel Koray Nalbant ve Fırat Erkuş eşlik ediyor.

reklam

 

En dipte de olsak, her zaman biraz umut vardır

 

Müzisyen, zaman zaman yaşayabildiğimiz çaresizlik duygusunun içinde bile barınan umuda, yaşam isteğine ve güzel olana bir selam olarak nitelendirdiği şarkısı “Biraz Umutlu”nun hikayesini şu sözlerle ifade ediyor; “Son 1 yıl içinde gerek özel hayatımda almam gereken önemli kararlar, gerekse hem global ölçekte hem ülke olarak içinde bulunduğumuz ortam, birçok duyguyu aynı anda yaşamama sebep oldu. Umut, depresyon ve öfke. ‘Biraz Umutlu’ da insanın dipte de olsa umut taşıdığına ilişkin bir şarkı”.

 

Biraz Umutlu, 13 Mayıs Cuma gününden itibaren tüm dijital platformlarda.

 

Vincent Baykal Ada, yeni şarkılarıyla 22 Mayıs Pazar günü BacktotheSound Festival kapsamında Zorlu PSM sahnesinde olacak.

 

Biraz Umutlu Künye

 

Söz – Müzik – Düzenleme: Vincent Baykal Ada

Vokal, Gitar, Bass, Synths, Keys & Beat: Vincent Baykal Ada

Destek Vokaller: Arel Koray Nalbant & Fırat Erkuş

Mix & Mastering: Haktan İlhan

Yapım: Avrupa Müzik (Grow)

Kapak tasarım: İrem Şahinbaş

Fotoğraflar: Gökşin Doğa Egesoy

 

Biraz Umutlu

Bir yola saptım

Gördüğüme şaştım

Doğru yol uzakta

Boşuna uğraşma

Sakla kendini

Tüm hayalleri

Yollar sıkışık

Solum sağım karışık

Arkana bakma

Gerekeni sağla

Sakla kendini

Tüm incelikleri

Sesten yoksun

Başlar ruhsuz

Putlar sarmış

Soysuz sonsuz

Sorardım hep, nerede saklı güneş diye

İçimde bu karanlık endişe

Geceler yarım kalır, bütün sesler kaybolur

Yarına uyandığımda, zaman durmuş bir anda

Vincent Baykal Ada kimdir?

Vincent Baykal Ada (VBA), müzik yolculuğuna 2009 yılında İstanbul’da kurulan Sapan ile başladı. Grubu ile bir albüm, birçok EP ve tekli yayınlayan, başta Efes OneLove ile Rock’n Coke dahil olmak üzere, çeşitli festival ve mekânlarda sahne alan Ada, grubu ile 2012 yılında, Miller Music Factory yarışmasında birincilik, Be The Band yarışmasında ise ikincilik ödüllerine layık görüldü. 2019 yılından itibaren müzikal yolculuğuna solo projesiyle devam eden VBA, ilk teklisini anadili olan Fransızca sözler yazdığı ilk teklisi “Il Etait Une Fois”yı 2020 yılının başında yayınladı. Müzisyen, ilk teklisinin ardından sırasıyla “For You”, Kids Again”, “Your Name”, “Gölgeler”, “Odamda”, “Bu Son Değil”, “Düşer Sözler (Akustik)”, “Boşuna” ve son olarak “Bulutların Üstünde” isimli şarkılarını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz