Yazdığı yorum başına dert oldu, 1300 TL para cezası aldı

Yazdığı yorum başına dert oldu, 1300 TL para cezası aldı
Yazdığı yorum başına dert oldu, 1300 TL para cezası aldı

Sosyal medyada Facebook üzerinden “Şerefsiz” yorumu yapan bir kişi 1300 TL para cezası aldı. Yazdığı yorum başına dert oldu, 1300 TL para cezası aldı.

 

Hayatımızın önemli bir noktası haline gelen sosyal medyada yapılan bazı hatalar, kötüye mal olabiliyor. Hiç tanımadığı Selim isimli bir kişiden “Şerefsiz” yorumu alan İbrahim, durumu yargıya taşıdı. İstanbul Anadolu 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nde duruşması görülen davada, “Şerefsizlere şeref ne gerek” yorumu yapan Selim’e 1300 TL para cezası verildi. Sanık Selim E.’ye verilen ceza,  ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçu kapsamında yazıldı.

 

Kullanıcılar dikkat!

Sosyal medya kullanıcılarının gerçek hayatta olduğu gibi, sanal alemde de yazdıklarına dikkat etmesi gerekiyor. Sosyal medyada yazılan hakaret ve yanlış paylaşımlar hukuki olarak cezasal bir karşılık bulabiliyor. Bu konuda da birçok emsal dava söz konusudur. Sosyal medya kullanıcılarının bu hususta kurallara dikkat etmesi büyük önem taşıyor.

reklam
Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi