Manisa Valisi: Teleferik çözüm değil

Manisa Valisi: Teleferik çözüm değil
Manisa Valisi: Teleferik çözüm değil

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, geçtiğimiz günlerde Spil Dağına teleferik yapılmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Karadeniz, teleferik sorusunu yanıtladı. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, “Teleferik çözüm değil” dedi. Karadeniz, teleferiğin yaklaşık 10 milyon TL maliyetinin olduğunu belirtti. Spil Dağına teleferik yapılması için başka şeylerin de oraya yapılmasının altını çizen Vali Karadeniz, bölgenin daha cazip hale gelmesi gerektiğini ifade etti. Karadeniz son olarak, “Orayı cazip hale getirebilirsek, zaten teleferik kendiliğinden yapılacaktır” diye konuştu.

Teleferik projesi hakkında

Manisa’da Spil Dağına teleferik yapılıp yapılmayacağı konusu uzun yıllardır kent gündemini meşgul ediyor. Spil Milli Parkından kente doğru uzun bir teleferik yapılacağı söylentileri konuşuluyor. Teleferik yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.

reklam
Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi

2 YORUMLAR

Comments are closed.