Oilsan İle İhtiyaca Uygun Çözümler

Oilsan İle İhtiyaca Uygun Çözümler
Oilsan İle İhtiyaca Uygun Çözümler

Zorlu şartlar altında çalışan hareketli bantların bulunduğu konveyör yataklarında kullanılan yüksek sıcaklık gresi makineleri tozdan korurken aynı zamanda parçaların daha uzun süre çalışmasını sağlar. Fiziksel etkenlerden makine aksamının korunması ile birlikte aşırı yüksek sıcaklıklarda makine aksamının aşınmasını ve sürtünmeden etkilenmesini de önler.

Sıcaklık Ortamında Üstün Performans

Yüksek sıcaklık ortamında üstün performans sergileyen yüksek sıcaklık gresleri, ihtiyaca uygun her türlü çözüme kolaylıkla ulaşma imkanına sahip ürünler ile sektörde çalışmalarını yürüten Oilsan tarafından üretilmektedir. Sıcaklık gresleri;

  • Yedek parça ve otomotiv sektöründe imal edilen metal ve elastomer çalışmaların olduğu şartlarda kullanılır.
  • Taretlerin yağlanma işleminde kusursuz performans sergiler.
  • Kaymalı yataklarda ve devirli yüksek sıcaklıkların olduğu rulmanlarda kullanılır.
  • Demir çelik sektöründe bulunan titreşimli ve darbeli yüklerin olduğu rotlarda tercih edilir.
  • Plastik ve çelik ile uyum içerisinde ki alanların titreşimi mekanizmaları da kullanım alanlarıdır.

Mükemmel Su Ve Yürüyüş Direnci

Oilsan markası adı altında üretimi gerçekleştirilen gıda onaylı gres, mükemmel su ve yürüyüş direncinin yanı sıra geniş kapsamlı uygulama ile karakterize edilmektedir. Onaylanmış olan ürün, bira, süt ve soda fabrikalarında şişeleme makinelerinde kullanılmaktadır.

Aynı zamanda meyve, sebze, et ve balık makinelerinde farklı şartlarda çalışan düz ya da rulmanlı yatakların yağlanmasında da tercih edilir. Korozyon önleyici özelliğinin yanı sıra aynı zamanda insan sağlığı açısından tehlikeli olmadığı yapılan kontroller ile onaylanmaktadır.

Yüksek Oksidasyon Direnci

Herhangi bir şekilde kokusu ve tadı olmayan ve fizyolojik açıdan zararsız olan gıda onaylı gresler aynı zamanda yüksek oksidasyon direnci ve yüksek damlamaya kombine şeklindedir.

250 dereceye kadar yüksek ısılı rulmanların yağlanmasında dayanıklıdır. Kullanım esnasında makinenin kapalı pozisyonda olması ve gresin eşit oranda uygulanması önemlidir, kullanıldıktan sonra belli bir süre beklenmesi gerekir.

Sıcaklık Limiti Değerlendirme Testleri

Greslerin sıcaklık limitini değerlendirebilmek için bazı rulman testleri yapılmaktadır, her biri 5 deste aletine takılan rulmanlar paralel olarak çalıştırılır ve her aletle oluşan sıcaklık gresi arızasında geçen zaman istatistikler kullanılarak hesaplanır. Böylelikle rulmanların en az yarısının arızalanacağı zaman belirlenir.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz