Dünyanın En Büyük Pediatri Kurumu 2 Türk Tarafından Yönetilecek

Dünyanın En Büyük Pediatri Kurumu 2 Türk Tarafından Yönetilecek
Dünyanın En Büyük Pediatri Kurumu 2 Türk Tarafından Yönetilecek

Aktif olarak dünyanın en büyük çocuk sağlığı kurumlarından biri olan IPA artık iki Türk tarafından yönetilecek. Baba oğul yönetim kadrosunda yer alan bu iki isim çocuk sağlığının korunmasında önemli adımlar atmak istiyor.

Kurum Yönetimindeki Hangi İsimler Yer Alacak?

Dünyanın en büyük pediatri kurumu olan IPA Prof. Dr. Enver Hasanoğlu başkanlığında ve oğlu Kerem Hasanoğlu koordinatörlüğünde yönetilecek. Aktif olarak çocuk sağlığı üzerine önemli çalışmalar yapan bu iki isim artık yalnızca Türkiye sınırları içerisinde değil tüm dünyada çocuk sağlığının korunmasına yönelik çalışmalar yürütecek.

TED Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesi gibi önemli eğitim kurumlarından mezun olan Kerem Hasanoğlu çocuklara ve gençlere yönelik yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettirmişti. Özellikle birkaç yıl önce başlattığı çocuk ve gençlerle birlikte yürüttüğü çevre sağlığı konulu projelerle birlikte birçok önemli isimden destek toplayan Kerem Hasanoğlu 2018 yılında IPA koordinatörlüğüne getirildi.

IPA koordinatörlüğü görevini kabul eden ve Türkiye’nin uluslararası arenada ismini daha iyi duyurmak isteyen Kerem Hasanoğlu daha sonraki süreçte başta Ortadoğu bölgesinde yaşayan ve göç ettirilmek zorunda bırakılan çocuklar olmak üzere birçok sosyal konu hakkında proje yapmak istiyor.

Dünyanın En Büyük Pediatri Kurumu 2 Türk Tarafından Yönetilecek
Kerem Hasanoğlu

Ortadoğu Bölgesinde Yaşayan Çocuklara Öncelik Verecek

Geçtiğimiz yıllarda Kerem Hasanoğlu’nun çocuklar üzerine ne kadar titrediğini birçok kez görmüştük. Kendi çabaları ile çocukları ve gençleri daha iyi bir dünyaya hazırlamaya çalışan Kerem Hasanoğlu birçok projeye imzasını atmıştı. Beraberinde birçok toplumsal konuya da önem veren Hasanoğlu bu yardımsever ve girişimci yönüyle vatandaşlardan alkış toplamıştı.

reklam

Kerem Hasanoğlu bu yardımseverlerine ara vermeden tüm hızıyla devam edecek gibi duruyor. Göreve geldikten sonra yaptığı bir açıklamada “Afrikalı ve Asyalı çocuklara gereken önemi veriyoruz. Ancak Ortadoğu bölgesinde zulüm ile baş başa kalan çocuklar için pek bir şey yapmıyoruz. Bundan sonraki süreçte Ortadoğu bölgesinde yaşayan ya da göç etmeye mahkum bırakılan çocuklara daha fazla önem vermeliyiz” ifadelerinde bulundu. Aktif olarak Türkiye’nin mülteci çocuklara yardım konusunda tüm dünyadaki en aktif ülkenin olduğunu belirten Hasanoğlu bu durumu daha fazla geliştirmeye ve Türkiye’nin yardım konusunda daha iyi bir seviyeye getirmeye çalışacaklarını ifade etti.

Diğer Ülkeler İle Projeler Geliştirecek

Türkiye içerisinde birçok projeye ve yatırıma imza atan Kerem Hasanoğlu bu sefer IPA aracılığıyla diğer ülkelerde projeler geliştirmeyi düşünüyor. IPA’nın 100’den fazla ülkede faal olmasını fırsat bilen Kerem Hasanoğlu ilk etapta ABD gibi büyük devletlerle çocuk sağlığı konusunu masaya yatırmayı düşünüyor. Amerika’nın bu konudaki tecrübelerinden faydalanmak isteyen Kerem Hasanoğlu Türkiye’nin de destekleriyle daha fazla sayıda çocuğun sağlığı ile ilgilenmeyi düşünüyor.

Kerem Hasanoğlu’nun mülteci çocuklara dair bu düşünceleri birçok ünlü isim tarafından takdir ediliyor. Kerem Hasanoğlu ise bu noktaya gelmesinde yardımcı olan bakanlara ve kurum yöneticilerine teşekkürü bir borç bildiğini belirtti.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi