Kedi ve Köpekleri Mutlu Edecek Mama Çeşitleri Hangileri

Kedi ve Köpekleri Mutlu Edecek Mama Çeşitleri Hangileri
Kedi ve Köpekleri Mutlu Edecek Mama Çeşitleri Hangileri

Kedi mamaları ve köpek mamaları evcil dostlarımızın mutluluğunu etkileyen faktörlerin başında gelir. Bu yazıda onların daha sağlıklı ve mutlu olmasını sağlayacak önerileri bulabilirsiniz.

 

Herkes evinin en küçük bireyleri olan evcil dostlarını mutlu etmek ister. Kedi ve köpeklerin mutlu olmasını sağlayan iki husus bulunur. Bunlardan ilki, sahipleriyle yaşadığı sosyal ilişkiler, diğeri ise yediği mamalar. Çoğu insan için şaşırtıcı gelse de evcil hayvanların ağız tadı bellidir. Genel hatlarıyla aynı şeyleri severler ve bunları yemekten mutlu olurlar. En basit örnek ile köpeklerin temel eğitiminde ödül olarak mama verildiğini göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

Peki kedi ve köpekleri mutlu edecek mama çeşitleri hangileri?

 

Kedi ve Köpek Maması Çeşitleri

 

Kedi maması veya köpek maması alırken, ağız tatlarına uygun olmaları, evcil dostlarımızın mutlu olmasını sağlar. Bu durumda petshoptan kedi ve köpek maması satın almadan önce dikkat etmemiz gerekenler şunlardır:

 

Konserve Mamalar

Elbette kedi ve köpeklerin en sevdiği mamaların başında, kedi konserve mamaları ve köpek konserve mamaları gelir. Pahalı olmasından ötürü sürekli olarak vermek maddi anlamda sizi zorlayabilir ancak haftada birkaç kez kuru mama ile karıştırarak da verebilirsiniz. Bu formdaki besinlerin sürekli ve tek tip beslenme olarak kullanılması ise önerilmemektedir. Ancak beslenme programının bir parçası olması patili dostunuzu memnun edebilir.

 

Kuzu ve Sığır Eti Mamalar

Kuzu ve sığır eti yönünden zengin mamalar, kedi ve köpeklerin favori yiyeceklerindendir. Ancak köpek mamalarındaki orantısız tahıl oranlarına dikkat edin.

 

Yağlı Mamalar

Özellikle kediler, tamamen etçil canlılar olarak yağlı kuru mamalara bayılırlar. Tüm mama çeşitlerinin içerisinde bulunan yağ oranını göz önünde bulundurun ve tepkilerini kontrol edin.

 

Kokulu Mamalar

Kedi ve köpekler mama yemeden önce kokularına odaklanırlar ve tadından önce kokusunu sevmediği mamaları kesinlikle yemezler.

 

Proteinli Mamalar

Bu konuda köpekler kedilerden biraz daha farklıdır. Kedilere oranla çok daha fazla enerji sarf eden köpekler, proteinli yiyecekleri çok severler. Kediler ise hayvansal gıdalardan elde edilen proteinli besinleri çok sever.

 

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da alacağınız ürünlerin orijinalliğinden ve tazeliğinden tamamen emin olmaktır. UygunPetGross Türkiye’nin lider petshop firmalarından biri olarak evcil dostlarımız için en uygun fiyatlarla en geniş ürün seçeneği imkanını sunmaktadır.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi