Marmara Haberleri

Marmara Haberleri
Marmara Haberleri

Haber Galerisi İHA abonesi olarak. Bundan böyle Marmara Haberleri ve Trakya Haberleri ile sizlerle olmaya devam edecek.

Güzel ülkemizin elbette tüm il ve ilçeleri birbirinden güzel. Ancak editörlerimizin ve içerik üreticilerimizin de daha çok Marmara Bölgesi’nde yaşaması sebebi ile buna karar verdik.

Ancak yine eskisi gibi özgün içerikler ile ulusal yayın hayatımıza da hiç bir şekilde ara vermiyoruz.

Ayrıca; birbirinden değerli köşe yazarlarımız ile sizlere en değerli makaleleri yazarlarımız aracılığı ile sunuyoruz.

Yerel tohum, tarım, siyaset, gündem, teknoloji, sağlık, Atatürk, tarih, sanat gibi kategorilerimiz ile yanınızda olmaya devam ediyoruz.

reklam

Sizlerde haber galerisi’nde köşe yazılarınızı yayınlatmak, basın bildirilerinizi paylaşmak istiyorsanız, iletişim formumuz aracılığı ile bize başvurabilirsiniz.

Ayrıca; reklam ve iş birliği yapmak isteyen okuyucularımız da info@habergalerisi.com mail adresimizden veya bu konu altından yorum yazarak ulaşabilirler.

Marmara Haberleri aboneliğimiz ile 10 il’in resmi yayın ajansıyız. Bu iller aşağıda sıralanmıştır.

Marmara Haberleri temsilcisi olarak yayınladığımız 10 il

Balıkesir Haberleri

Bilecik Haberleri

Bursa Haberleri

Çanakkale Haberleri

Edirne Haberleri

Kırklareli Haberleri

Kocaeli Haberleri

Sakarya Haberleri

Tekirdağ Haberleri

Yalova Haberleri

Bu Marmara Bölgesi 10 şirin ilinin tüm haberleri 24 saat boyuncu yayında. Haber Galerisi farkı ile çarpıtılmadan sizlere ulaşıyor.

Ayrıca Marmara Bölgesi wikipedia sayfası alıntısı ile kısa bir tanım:

Marmara Bölgesi, Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinden biridir.

Köprü niteliği ile Avrupa ve Asya’yı birbirine bağladığı söylenebilir. Yaklaşık 67.000 kilometrekarelik bir yüz ölçüme sahip olup Türkiye’nin %8,5’ine karşı gelir.[1]

Marmara Denizi de yaklaşık 11.000 km²’lik yüzölçümüyle bu bölgenin bir iç denizi durumunda olup bölgenin tam ortasını kaplar. Marmara Bölgesi’nin toplam nüfusu TÜİK 2009 yılı nüfus sayımına göre 23 milyondan fazladır.

Sanayi, ticaret, turizm ve tarım gelişmiştir. Bölgedeki en gelişmiş sanayi İstanbul-Bursa-Kocaeli şehirlerinde olmakla birlikte bölgenin diğer yörelerinde de yaygın sanayi faaliyetleri vardır. Başlıca sanayi ürünleri olarak; otomotiv endüstrisi parçaları, çeşitli metal ürünler, işlenmiş gıda, dokuma, hazır giyim, çimento, kimya, kâğıt, petrokimya ürünleri, beyaz eşya sayılabilir.

Ekili alanların yaklaşık yarısı buğday olup buğdayı şekerpancarı, mısır ve ayçiçeği izler. Bölge, Türkiye’nin ayçiçeği üretiminin yaklaşık %73’ünü, mısır üretiminin ise yaklaşık %30’unu gerçekleştirir. Bağcılık da hayli gelişmiş olup Tekirdağ, Şarköy, Mürefte, Avşa ve Bozcaada üzüm ve şarapları meşhurdur.

 

İyi okumalar.

 

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi