Saçları Uzatan Mucize Sırlar

Saçları Uzatan Mucize Sırlar
Saçları Uzatan Mucize Sırlar

SAÇLARIN HIZLI UZAMASI İÇİN NASIL BESLENMELİYİZ ?

 

Kadınların ve erkeklerin ortak sorunu olan saç dökülmesinin önüne geçilmesi ve daha hızlı uzaması için öncelikli olarak beslenmemize dikkat etmeliyiz. Yağlı ve şekerli ürünlerden uzak durulmalıdır. A ve E vitaminleri saçların hızlı uzamasında çok önemli rol oynar. Bu vitaminleri içeren besinler tüketmeli ve sağlıklı öğünler oluşturulmalıdır. Bu sayede hızlı saç uzatmanın ilk adımını atmış oluruz.

 

HIZLI UZATMA İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

 

Saçların her gün yıkandığında uzayacağı pek çok kişi tarafından bilinip uygulanmaktadır. Fakat bu yanlış bir bilgidir. Saç ve saç derisinin kendine ait PH dengesini bozmaktadır. Ve yağ bezleri daha çok yağ üretmeye başlar.

Saçları Uzatan Mucize Sırlar
Saçları Uzatan Mucize Sırlar

Saçların sıcak su ile daha çok temizlendiği de halk tarafından bilinen yanlış bir bilgidir. Saçlar ılık veya soğuk su ile yıkanmalıdır. Çok sıcak su saçlarınıza zarar verip dökülmesine sebep olacaktır.

 

SAÇLARI HIZLI UZATAN MUCİZE SIRLAR NELERDİR ?

 

Saçları hızlı uzatmak için internette pek çok bilgi bulunmaktadır. Dünyanın en uzun saçlarına sahip olan Asha Mandela’nın verdiği ipuçlarına gelin hep birlikte bakalım.

 

16.7 metre uzunluğunda saçlara sahip olan Mandela zencefilin saçlara çok iyi geldiğini söylüyor. Taze zencefilin üstüne birkaç damla tatlı badem yağı dökerek saçlarına masaj yaptığı bilgisini verdi.

 

EVDE YAPILAN DOĞAL MASKELER

 

PİRİNÇ SUYU MASKESİ : Saç uzatmada başaralı olan Asyalıların da popüler olarak kullandığı bir maskedir. Bir bardak pirinci haşladıktan sonra elde edilen suyu saç derisine sürülerek kullanılır.

 

SOĞAN-SARIMSAK : Saç uzatmada en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Soğan ve sarımsak haşlandıktan sonra çıkan suyun soğutulduktan sonra saç derisine masaj yaparak sürülmesi ve beklenmesi gerekir. Daha sonrasında ılık su ile yıkanması tavsiye edilir.

 

DOĞAL YAĞLAR : Tatlı badem, Hindistan cevizi yağı karıştırılıp saça sürülür 3-4 saat beklendikten sonra saçtan arındırılır.

Selçuk Softa

Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar.