İş Sektöründe Kalıcı Olabilmek

İş Sektöründe Kalıcı Olabilmek
İş Sektöründe Kalıcı Olabilmek

İş Sektöründe Kalıcı Olabilmek, Günümüzün Rekabetçi Dünyasında Önem Teşkil Eden Bir Konudur. Hem Kamu kuruluşları hem de Özel Kuruluşların İleriyi Görebilmek Adına İş Sektöründe Kalıcı Olabilecek Personel Kitlesine Yöneldiği de Su Götürmez Bir Gerçektir. Bu Gerçeğe Dayanarak İş Hayatında Var Olmak, Birtakım Sorumlulukların Bilincinde Olmayı Gerektirmektedir.

İŞ SEKTÖRÜNDE KALICI OLABİLMEK; DOĞRU PROFİLDE YER ALABİLMEK

Doğru Bir Profilde Yer Alabilmek, Her Zaman Anahtar Bir Kavram Olarak Yer Almaktadır. Bu Kavramın İçerisinde İş Hayatında Birkaç Yıl Sonrasını Görmek, Kısa Vadede Hızlı Sonuçlar Alabilmek demektir. Buna Ek Olarak Uzun Vadede Başarılı Olabilecek Sektörlere Yönelmek de İş Hayatında Kalıcı Olabilmek Adına da Büyük Bir Adım Olacaktır. Dolayısıyla Hem Kısa Hem de Uzun Vadeli Planları Oluştururken Doğru Profilde Yer Alabilecek Tercihler Yapmak, Hayati Önem Teşkil Eden Bir Planlamanın Arasına Girecektir.

İş Sektöründe Kalıcı Olabilmek
İş Sektöründe Kalıcı Olabilmek

İŞ SEKTÖRÜNDE KALICI OLABİLMEK; İNTERNET DÜNYASINA ADAPTASYON

İnternet Dünyasına Adaptasyon, Uzay Çağının Yaşandığı Bir Dünyada Artık Zorunluluk Haline Gelmiştir. İnternetin Hayatımıza Kazandırdığı Hız ve Teknikler, İş Dünyasında da Etkisini Büyük Ölçüde Hissettirmektedir. Özellikle Yazılım, Haberleşme, Ulaşım ve Teknoloji Gibi Sektörlerde İnternet, Paha Biçilemeyecek Seviyelerde Var Olmaktadır. Bu Varlığa Karşı da Yapılması Gereken Kayıtsız Kalmamak ve Hızlı Bir Şekilde İnternet Dünyasına Adapta Olmaktır.

İŞ SEKTÖRÜNDE KALICI OLABİLMEK; GELİŞMELERE KAYITSIZ KALMAMAK

Dünyada Yaşanan Gelişmelere Kayıtsız Kalmak, Adeta Gözler ve Kulakların Kapanmasına Benzemektedir. Bu İki Organ Nasıl ki İşlev Görmediği Takdirde Vücut Hayati Fonksiyonlarına Devam Edemez ise Aynı Mantık İle İş Sektöründe Var Olamayacağı Anlamına Gelmektedir.
Her Geçen Gün Teknolojinin Adeta Arşa Çıktığı ve Bizleri Şaşırtmaya Devam Ederek Yeni Gelişmeler İçerisinde Yer Aldığı Görülmekte ve Bu Gelişmelere Kayıtsız Kalındığı Takdirde Sektörde Gerileme ve Yok Olma İhtimali ile Karşılaşabileceği Unutulmamalıdır.

Sonuç Olarak İş Sektöründe Kalıcı Olabilmek, Önemli Maddeleri Beraberinde Getirmektedir. Bu Maddelerin Başarılı Bir Şekilde Uygulanılması Halinde Başarı Gelmektedir. Bu Başarı Altında Doğru Profilde Yer Alma, İnternet Dünyasına Adapta Olma ve Gelişmelere Kayıtsız Kalmamak Sizin Mottonuz Olması Gerekmektedir.

Selçuk Softa

Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar.