Evde Köpeğinizle Nasıl İletişim Kurarsınız?

Evde Köpeğinizle Nasıl İletişim Kurarsınız?
Evde Köpeğinizle Nasıl İletişim Kurarsınız?

Hayvanlar günümüz şartlarında artık en iyi ev arkadaşlarımız arasında yer alıyor. Onların da hisleri, talepleri ve tepkileri var. Onlara nasıl yaklaşırsak bize aynı şekilde karşılık verebilecek bir yapıları var. Bu nedenle ev ortamında ve sosyal yaşamda onlara yaklaşım biçimi çok önemli bir detaydır. Köpekler de son derece hisli ve bir o kadar akıllı canlılar. Özellikle onlarla aynı ev içinde yaşamak çok eğlencelidir. Pek çoğumuza da son derece sadık bir ev arkadaşı olabiliyorlar.

Peki ev ortamında köpeğiniz ile nasıl iletişim kurarsınız? Bu son derece önemli bir detay. Özellikle bazı dönemlerde evcil hayvanlar genel ruh halinin dışına taşabilirler. Davranışlarında farklılıklar gözlenebilir. Bu durumda ise doğru yaklaşım sizi kurtaracak olan bir seçenektir. Bu nedenle köpeklerde temel itaat eğitimi mutlaka edinilmesi gereken ilk işlemdir.

Köpek Eğitiminde Dikkat Edilecek Temel Detaylar

Ev ortamında köpek besliyorsanız, öncelikle ilk işiniz ona sağlam bir eğitim vermek olacaktır. İnsanlar gibi onlarında temel ihtiyaçları, enerji döngüleri vardır. Bu gereksinimlerin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi ev düzeni için çok önemlidir. Evcil hayvanınızın gelişigüzel ev içerisine tuvaletini yapması, ya da gerekli gereksiz her şeye havlaması rahatsız edici bir durumdur. Bunlarla başa çıkabilmek için köpeğinize eğitim vermeniz gerekiyor. Ancak; kendi başınıza bu sorunu çözebilmek son derece zor ve zaman alacak bir iştir. Bu nedenle ve size kolayca adapte edebilirsiniz.

Bu alanda hizmet veren ve işini uzmanlıkla yürüten pek çok kurum var. Doğru bir köpek eğitim merkezini seçmeniz siz ve evcil hayvanınız için hayat kurtarıcı olacaktır. Köpeklerde ilk etapta verilen eğitimler çok önem taşıyor. Bunların en başında ise size itaat etmesi geliyor. Bunun için sokak köpeği eğitim merkezi konusunu mutlaka düşünmelisiniz. Evcil hayvanınızın size itaat etmesi hem ev ortamında hem de günlük hayatta müthiş kolaylık sağlayan bir özellik olacaktır.

Köpek Eğitimi İçin Nereye Başvurmalıyım?

Gerek ev ortamında gerekse dışarıda beslediğimiz tüm hayvanlar ile diyaloğumuz son derece önem taşıyan bir konu. Hayvanlar bazı tehlikeleri önceden hissedebilen varlıklardır. Özellikle sokaktan eve aldığınız bir hayvan, daha önceki yaşantısını ev ortamında da sürdürmek isteyecektir. Sokakta olduğu gibi ev içerisinde de gelişigüzel yaşamaya devam edecektir. Bunun ortadan kalkması için doğru bir eğitim merkezi ile görüşüp evcilleştirmek istediğiniz hayvanınıza doğru eğitimi aldırmanız gerekiyor. Bunun için öncelikle köpeklerde temel itaat eğitimi çok önemlidir. Bu alanda eğitim veren Hause of İstanbul açıldığı ilk günden bu yana en gözde eğitim merkezlerinin başında yer alıyor. Özellikle tüm hayvanların pozitif yaklaşımla eğitilmesi gerektiğini dile getiren kurum, disiplinli çalışmaları ile de pek çok kişi tarafından tercih edilen bir kurum olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Bazı zamanlarda bulunduğunuz şehirden uzaklaşmanız gerekir. Bu aşamada evcil hayvanınızı bırakabileceğiniz güvenli bir yer bulmak gerekir. İşte tam da bu noktada Hause of İstanbul en yerinde bir tercih olacaktır. Burada bulunan konforlu ve son derce hijyen köpek otelini tercih ederek gözünüz arkada kalmayacaktır. Bir diğer önemli hizmeti ise pet taksi uygulamasıdır. Bu uygulama ile evcil hayvanınızı dilediğiniz yere götürebilirsiniz. Şehir dışı yolculuklarınız, veteriner kontrolleriniz için bu uygulamadan da güvenle faydalanabilirsiniz. Ayrıca sokak köpeği eğitim merkezi konusunda da Hause Of İstanbul kurumundan destek alabilirsiniz.

Köpeklerde Eğitimin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Evcil hayvanlarda türlerine göre eğitim içeriği hazırlanır. Köpek eğitimlerinde de yavru eğitimi ve yetişkin köpek eğitimi farklı farklı verilen eğitim içerikleridir. Özellikle yavru köpek temel itaat eğitimi küçük yaşlarda daha kolaydır. Ancak yetişkin köpekler için de doğru eğitim ile itaat etme kavramı kolaylıkla sağlanabiliyor. Köpeklerde itaat eğitimi yaş sınırı ile doğru orantılı değildir. Hemen hemen her yaş aralığında köpekler eğitilebilirler. Elbette ki yavru köpeklerde bu durum daha esnek olabiliyor. Ancak evcil hayvanlarda hem cinsine hem de yaş aralığına göre eğitim süreci belirleniyor. Bu tür kategoriler belirlenince köpeklerde eğitim süresi hem kolay hem de daha sağlıklı olarak ilerliyor. Yavru köpek temel itaat eğitimi sürecin en belirgin olan noktaların başında geliyor.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz