Hamile Elbise Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Hamile Elbise Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?
Hamile Elbise Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Gebelik döneminde sağlık ve beslenme ne kadar önemli ise tercih edilecek kıyafetlerde bir o kadar önem arz eder. Tekstil firmaları her geçen gün kadınlara giyebilmeleri için birçok farklı ve kullanışlı hamile kıyafeti sunuyor. Bu kıyafetlerin uygun ve sağlıklı kombin yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. İlk aylarda henüz kilo alımı başlamadığı için ihtiyaç duyulmasa da ilerleyen aylarda karın ve basen bölgeleri büyüdükçe gardırop ihtiyacı artacaktır. Bu durumda hamileler için üretilmiş hazır giyimlere başvurulmalıdır.

Sağlıklı Kumaş Seçimi

Kumaş seçimi bu süreçte sağlık için oldukça önemli bir noktadır. Seçimleri hava alan kumaşlarla dikilmiş hamile elbise olmasından yana kullanmak gerekir. Çünkü bu dönemde annenin artan kan dolaşımı vücut ısısını arttırır. Teri emen sağlıklı seçimler ideal olacaktır. Keten, yün ve pamuklu kumaşlar doğal kumaşlar olduğu için havadardır. Bu doğal kumaşların içindeki hareket kabiliyeti her zaman daha fazla olur. Bu seçimle vücut tahriş olmayacak ve cilt sağlığı korunmuş olacaktır.

Bir süre polyester, poliamid ve viskon gibi yapay kumaşlardan uzak durulması önerilir. İnsan üretimi olan bu kumaşlar sadece hamilelik döneminde değil tüm zamanlarda oldukça zararlı bir seçimdir. Ciltte tahriş yapar. Hatta doğum sonrası lohusa giyim için de sağlıklı kumaşlar seçilmesi stres seviyesini düşüreceği için faydalı olur. Her zaman mevsime uygun kumaşlar seçmeye dikkat edilmelidir. Alınacak kıyafetler esnek olmalıdır. Likralı kumaşlar bu noktada iyi bir tercih olabilir.

Hamile Elbise Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?
Hamile Elbise Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Rahat Kesimler

Gelişen hamile giyim sektörü ile anne adayları şıklığından ödün vermeyecektir. Lakin yine de rahatlık hep ilk seçim olmalıdır.  Hamilelik döneminin ilerleyen aylarında rahat kıyafetler seçilmelidir. Ayarlanıp genişletilebilen kıyafetler son aylarda epey işe yarayacaktır. Vücuda sıkı sıkı yapışan kıyafetler karna baskı yapar ve kan dolaşımını güçleştirir. Eşofmanlar, geniş pantolonlar ve bol penyeler gebelik dönemi için uygun olur. Hamile elbise seçimlerinin bel kısmı ne çok sıkmalı ne de çok bol olmalıdır. Gebelik döneminde göğüs altından bollaşan şık ve rahat elbiseler seçilebilir. Zorlu kış aylarında giyilebilecek klasik tarzda veya spor tarzda bol ve rahat kazaklar da tercih edilebilir. Altına kot pantolon veya tayt giyerek şık ve spor bir kombin uygulanabilir. Yaz aylarında ise tiril tiril uzun elbiseler alınabilir.

Hamile Kıyafetleri Kaçıncı Ayda Giyilir?

Çok hevesli olunsa da 4 aylık süreçten sonra hamile kıyafetleri almaya başlamak daha mantıklı olur. Bu süreçte alınan hamile giyim ürünleri hamileliğinin sonuna kadar kullanılabilir. Zamana yayarak alışveriş yapılmalıdır. Kıyafetlerin tek seferde değil de ihtiyaç oldukça alınması önerilir.

Rahat rahat alışveriş yapabilmesi için hamile kıyafetleri kişinin hamile kalmadan önceki bedeni ne ise, o bedene göre üretilir. Gebe kalmadan önce bedeni 38 olan annenin yine bu dönemde alacağı hamile giyiminde de 38 beden tercih etmesi gerekir. Zaten bu kıyafetlerin karın ve basen bölgeleri hamile hanımlara göre çıkıntılı tasarlanmıştır. Hamile elbise ve pantolonları, bellerinin lastikli ve büyüyen karına uygun ayarlanabilir olmasıyla işinize yarar.

Dikkat Edilecek Diğer Hususlar

Bacağı sıkan çoraplardan uzak durulmalı ve topuklu ayakkabılardan kaçınmalıdır. Tabanı kaymayan hava alan ayakkabılar seçilmelidir. Naylon iç çamaşırlarından ve çok dar pantolonlardan kaçınmalı sütyen seçimleri geniş askılı ve balensiz olmalıdır. Sıkı ve sert malzemelerden üretilmiş olan sütyenlerden uzak durulmasında fayda var. Son olarak bel ve karın bölgenizi sıkan kemerlerden de uzak durmanız önerilir.

Özellikle Hamile giyim sektöründe E-ticaretin yaygınlaşması ile birlikte birçok sitede hamile ürünleri satılmaktadır. Sizler için en özel ürünleri www.lohusahamile.com/hamile-giyim linkini tıklayarak ürünleri inceleyebilirsiniz.

Lohusa Giyim Seçimi

Bilindiği üzere hamilelik dönemlerinde zor günlerden geçilir lakin anne karnında büyüyen mucize için tüm bu zor günlere değer. Bu aylarda pozitif kalmakta fayda var. Kadınlar için giyim ve dış görünüm her zaman önemlidir. Sade, zarif ve en önemlisi rahat elbiseler hem anneyi şık gösterir hem de elbiselerin içinde iyi ve mutlu hissetmesini sağlar. Anne adayları her daim içinde kendini rahat hissedeceği kıyafetlerden yana seçim yapmalıdır. Hamile modası her dönem yeni model ve renkler ile günün modasına paralel ilerler.  Doğum sonrası vücudun eski formuna dönmesi zaman alır. Bu sebeple bu dönemde lohusa giyim seçimleri de önemli olacağı için kıyafetlerinizi bir süre saklamanız önerilir.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz