İkinci el araba piyasası can çekişiyor

İkinci el araba piyasası can çekişiyor
İkinci el araba piyasası can çekişiyor

Tüm dünyayı etkisi altına salgın nedeniyle; otomobil üreten fabrikaların yarı kapasite ile çalışması ve standartın altında yeni araba üretilmesinden dolayı ikinci el araç fiyatlarında iki katı artış olmuştu.

Artışın asıl sebebi sıfır km araç üretiminin az olmasından ziyade piyasadaki talebi fırsata çevirmek isteyen satıcıların etkisinin daha büyük olduğunu düşünen tüketiciler sessiz kalmadı. Sosyal medya üzerinden bu sorunu dile getiren kişiler bir araya gelerek bu gidişe dur demek istediler. Günde iki araç sattığını belirten araç sahipleri ve galericiler şu an ayda iki ya da üç araç satılması konusunda oldukça şikayetçiler.

Facebook üzerinde 2. El veya 0 Fahiş Fiyata Araç Almıyoruz – Aldırmıyoruz !!!… isimli grubu kurarak sosyal medya da büyük ses getiren kullanıcıların etkisi de büyük oldu. Grup kullanıcılarının paylaşımında 30 yaş ve üzerindeki araçlara dahi piyasa değerinin bazen iki bazen üç misli fiyat konulduğu görüldü.

Şu an alıcılar ve satıcılar arasında ciddi bir rekabet söz konusu olmaya başladı. Geçiğimiz bir hafta içinde fiyatlarda ciddi düşüşler yaşanıyor. Bakalım bu yarışı kim kazanacak? Pandemiyi fırsat bilen satıcılar mı? Yoksa birikimlerine uygun ve yaşta araç almak isteyen tüketiciler mi?

Kaynak: https://www.haberizm.net/ikinci-el-araba-piyasasi-can-cekisiyor/

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi