Her Şey Bir Tohumla Başladı

Her Şey Bir Tohumla Başladı
Her Şey Bir Tohumla Başladı

Bir karıncanın azmiyle, bir tohumun direnciyle kocaman yüreklerle çıkılan dikenli bir yol.

🌱Emekle, inançla, cesurca çıkılan yolda üretici ve destek verenlerle omuz omuza, birbirine güvenmeyi, risk almayı, hayal kurmayı, mücadele etmeyi ve örgütlü olmayı hayata resmeden bir yol.

🌱İlk amaç tohumları korumaktı, çoğaltmak ve paylaşmaktı hedef üreticileri Kooperatif bilinciyle donatmaktı, birlikte çıktığımız yolda birbirimizden öğrendik, bilgilerimizden beslendik.

🌱Kooperatifleşmenin önemini üreterek, direnerek, tohumuna toprağına sahip çıkarak kavrayan bir oluşumla yol aldık.

🌱Az gibi görünsek de, yüzlerce yüreğe yer var içimizde. Boşa harcanmayan zamanlar, dolu dolu geçen saatler, sen ben demeden verilen destekler, paylaşılan fikirler, en ortak nokta olarak değişmez çizgimiz olan Tam Bağımsızlık bizi biz yapan.

🌱Sağlam adımlarla, üreten, güç veren, yıpratmayan, karalamayan, sorumluluk alan, risk almaktan korkmayan yolda bırakmayan ben duygusunu BİZ olarak çeviren vatan severlerle çıkılan bir yol.

🌱Gençlere önem veren, başarılı fikirlere, eylemlere alkış tutan, omuz veren, takdiri, eleştiriyi karşısındakinin gözlerine bakarak yapabilen yüreklerle çıkılan bir yol,

🌱 Ateşinden yanan diğer mum yüzünden kendi ışığının sönmeyeceğini bilen vefalı dostlarla çıkılan bir yol.

🌱 Çiftçinin, köylünün bilgisinden beslenen, onların yaşamına, düşüncesine, tercihlerine saygı duyan, kederde tasa da sevinçte millet duygusuyla sarıp sarmalamayı bilen dostlukları yeşerttik kısa zamanda .

🌱Her gün büyüyoruz, her gün bilgilerimizi fikirlerimizi herkese ulaşması ve çoğalması için paylaşıyoruz, nere de bir taş varsa elimizi altına koymaktan korkmuyoruz.

🌱Ülkemizin bağımsızlığını, Atatürk Orman Çiftliğinin Kuruluş İlkelerini, millet olma bilincimizi, Türk olmanın onurunu memleketimizin her köşesinde yeşerecek, her yerel tohumun bedeninde toprağa kök salması için mücadele ediyoruz.

🌱Bir yerel tohumun direnci gibi, dirençli ve kararlı ilerliyoruz .

“Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun” diyen, atalarımızın evlatlarıyız.

Birlikte başaracağız.

Ebru Oğuzhan Yeter

1967'de Ardahan Göle'de doğdu. 1985 yılında hayatımın üniversitesi dediği İş Bankası 'nda çalışmaya başladı. 2008 'de emekli oldu. O tarihten itibaren Atatürkçü Düşünce Derneği ve Fethiye Yerel Tohumlar Derneği başta olmak üzere aktif olarak görev alıp çalışmaktadır.