Astrolojide Evlerin Etkisi

Astrolojide Evlerin Etkisi
Astrolojide Evlerin Etkisi

Yıldız haritamızı daire şekli üzerinde çıkarıyoruz, on iki eşit parçaya bölünen 30 derecelik kısımların her birine ev diyoruz. Astroloji’ de 12 ev ve üç ana ev sistemi vardır. Bu üç ana başlık mekan, zaman ve tarih olarak adlandırılır. Peki Astrolojide Evlerin Etkisi nasıl oluyor?

Astrolojide Evlerin Etkisi

 1. Ev : Koç burcu’dur, yönetici gezegeni Mars ’tır. Yükselen burcu gösterir. Kişiliği, bedeni, yetenekleri, yaşamı ve kendimizi ifade ediş şeklimizi, yani dışardan nasıl algılandığımızı temsil eder. Çocukluk dönemimizdir.
 2. Ev : Boğa burcu’dur, yönetici gezegeni Venüs’tür. Değer yargılarımız ve öz değerimiz ile alakalıdır, ürettiklerimizdir. Günümüzde parayı ifade ettiği de söylenir.
 3. Ev : İkizler burcu’dur, yönetici gezegeni Merkür ’dür. Her türlü iletişim yöntemleri ve araçları, eğitim, karar verme mekanizmamız, meraklarımız ve sanal ve real sosyal çevremiz ile alakalıdır.
 4. Ev : Yengeç burcu’dur, yönetici gezegeni Ay ’dır. Hayatımızın temeline koyduğumuz şeylerle ilgilidir. Konfor alanımız, yaşlılık dönemimizdir.
 5. Ev : Aslan burcu’dur, yönetici gezegeni Güneş’tir. Yaratıcılığımız, aldığımız riskler, çocuklarımız, cinsel hayatımız, heyecanlarımız ve hobilerimiz bu evin konusudur.
 6. Ev : Başak burcu’dur, yönetici gezegeni Merkür ’dür. Mücadele ettiğimiz her şey, askerlik, hayatla savaşımız, iddialarımızın evidir. Sağlığımızı ifade eder.
 7. Ev : Terazi burcu’dur, yönetici gezegeni Venüs’tür. Gönül ilişkileri ve ortaklıklar, anlaşmalar, hayatımıza çektiğimiz dost ve düşmanları gösterir.
 8. Ev : Akrep burcu’dur, yönetici gezegeni Mars ve Plüton’dur. Hayatımızda zor diye addettiğimiz durumların evidir. Boşanma, ölüm, miras gibi durumları ele alır. Satürn gibi gezegenlerin sekizinci eve gelmesi durumunda mücadelemiz kolaylaşır.
 9. Ev : Yay burcu’dur, yönetici gezegeni Jüpiter ’dir. Aklın, inançların, dini nasıl algıladığımızın, bilgeliğin ve maceralarımızın evidir. Bize yeni ufuklar açan her şeydir. Akademik kariyerimiz ve hukuki yönümüzdür, sınırlarımızı aştığımız yerdir.
 10. Ev : Oğlak burcu’dur, yönetici gezegeni Satürn ’dür. Toplumda bilinen özelliğimizdir, başarılı yönümüzdür, yaşamda ne kadar yükselebileceğimizi gösterir. Hayatımızdaki otorite rolüdür.
 11. Ev : Kova burcu’dur, yönetici gezegeni Uranüs ve Satürn ’dür. Kişisel kazançlarımızın evidir. Dahil olduğumuz kalabalık grupların evidir. Hayallerimizi, planlarımızı ifade eder.
 12. Ev : Balık burcu’dur, yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün ’dür. Sırlarımızın, merhametimizin, perde arkasında kalan yönümüzün evidir. On ikinci eviniz kuvvetliyse kapalı kapılar ardında kalan konular ile ilgili bir işiniz olabilir. Uykunun evi de denebilir. Eğer bu evde ki gezegen yerleşimimiz zorluysa uyku problemleri yaşayabiliriz.