6 Noel Temalı Film

6 Noel Temalı Film
6 Noel Temalı Film

Kimimiz yılbaşını arkadaşlarımızla dışarda, kimimiz ailemiz ile evde geçirmeyi tercih ediyoruz. Tercihimiz ne olursa olsun bu yılbaşında virüs sebebi ile yeni yıla evde girmek zorundayız. Yılbaşının vazgeçilmez oyunu tombalamızı da oynadıktan sonra artık mısır patlatıp ailecek televizyonun karşısına geçebiliriz. Ailemiz ile birlikte izleyecek film ararken çok temkinli olmamız gerekebiliyor. Sizler için hazırladığımız ailenizle izleyebileceğiniz 6 noel temalı film listemizden beğendiğiniz bir filmi gönül rahatlığı ile oynatabilirsiniz.

Ailenizle izleyebileceğiniz 6 noel temalı film

6 Noel Temalı Film
6 Noel Temalı Film: Grinç

1.      Grinç

2000 yapımı Grinç filminin 6.2 imdb puanı bulunuyor. Grinç, başrolünde Jim Carrey’in olması ile kalitesini bizlere garanti ediyor. Film Whoville’in eteklerinde geçiyor. Noelden nefret eden Grinch’in tek isteği ise kasabada sakinlerinin noelini mahvetmek. Grinch için ailenizle birlikte izleyebileceğiniz en iyi noel temalı film diyebiliriz.

6 Noel Temalı Film
Evde Tek Başına

2.      Evde Tek Başına

Sıradaki filmimiz çocukluğumuzda hepimizin tekrar tekrar izlemekten bıkmadığı evde tek başına. 1990 yapımı bu filmin 7.6 imdb puanı bulunuyor. Noel tatili için Fransa’ya seyahat eden ailesi sekiz yaşındaki başrolümüzü evde unutuyor. Evde unutulan kahramanımız eve giren iki hırsız için tam bir baş belası oluyor.

6 Noel Temalı Film
Christmast Horror Story

3.      Christmas Horror Story

Noel filmleri hep neşe verici olmak zorunda değil. Benim ailem korku filmlerini izlemekten daha çok keyif alıyor diyorsanız Kanada yapımı christmas horror story tam size göre. 2015 yapımı bu filmin 5.4 imdb puanı bulunmasına rağmen izleyicilerine kendisini izletmeyi başarıyor.

Neşeli Hayat

4.      Neşeli Hayat

2009 Türk yapımı neşeli hayat filmi Yılmaz Erdoğan’ın imzasını taşıyor. Aileniz ile birlikte Türk yapımı yılbaşı filmleri izlemek istiyorsanız neşeli hayat’ı ilk sıraya almalısınız. Film Noel zamanında dünyanın en belalı noel babası Rıza Şenyurt’un hayata tutunma çabasın konu almakta. Rıza, noel babanın ne olduğunu bilmemesine rağmen büyük bir avm’de noel babalık yapmakta.

Kutup Ekspresi

5.      Kutup Ekspresi

Robert Zemeckis’in yönetmenliğini üstlendiği animasyon filmi imdb oylamasından 6.6 puan almıştır. 2004 yapımı bu film, genç bir çocuğun noel arifesinde kutup ekspresi ile Kuzey kutubu’na doğru sihirli bir maceraya atılmasını konu almakta. Yılbaşı filmleri denince sizin de aklınıza animasyon filmleri geliyorsa Kutup ekspresi sizler için en güzel seçeneklerden biri olacaktır.

Noel Gecesi Kabusu

6.      Noel Gecesi Kabusu

8.0 imdb puanı ile noel gecesi kabusu, yılbaşı filmleri listemizin en yüksek puanına sahip noel temalı filmi. Yönetmenliğini Henry Selick’in yaptığı animasyon filminde nüfusunu periler, cinler, gulyabaniler, ruhlar ve yarasaların oluşturduğu Halloweentown kasabasında geçen olaylar işlenmekte.