Final Bölüm 6: Ben Bunları Hak Etmedim

Final Bölüm 6: Ben Bunları Hak Etmedim

Final yazı dizimin beşinci bölümü olan (Teslimiyet) kaçırmış olanlar bu link üzerinden hemen okuyabilirler: https://habergalerisi.com/2021/01/12/final-bolum-5-teslimiyet/ altıncı bölümün mesajı ise ”Ben Bunları Hak Etmedim” ve Final Bölüm 6: Ben Bunları Hak Etmedim ismi ile okuyacaksınız.

Final Bölüm 6: Ben Bunları Hak Etmedim

Ağzına geleni söyleme hakkını kimden alıyor bu, bu ne cüret. Örtme şu örtüyü ben bir sirk maymunu değilim.

Uyumak istiyorum hiç uyanmamak.

“Hey aç gözlerini…”

Offf yine başladı. Ne zaman bitecek. Yine doluşmuşlar gözlerini benden ayırmıyorlar. Sizin aptal tiyatronuzu izlemek zorunda mıyım? Neyse başka çarem yok, neler yumurtlayacaklar acaba izleyelim.

reklam

“İkinci celseyi açıyorum.

“Sen hiçbir zaman ölümü düşünmedin ama her gün mezarını kazdın.”

Final Bölüm 6: Ben Bunları Hak Etmedim
Final Bölüm 6: Ben Bunları Hak Etmedim

Hey kimsin sen, çekil arkamdan… Tanrım sırtımdan hançerleyip öldürecekler. İmdat kimse yok mu? Yok, tek bir dostum kalmamış, demek ki bu hale gelmiş olmamdan herkes mutlu. Ben ne yaptım onlara?

“Proshloye vchera Norman.”

Ne söylemeye çalışıyorsun… Bu şey evet O…

“Ne dediğimi anlamadın değil mi? Rusça sana “Geçmiş dündür.” dedim. Şu haline baktığımda anlıyorum ki kötü günler geride kalmış.”

Hastings sen nasıl dönebildin pis casus.

“Beni onursuz bir vatan haini gibi gösterip, tüm malıma mülküme çöktün. Onlar benim babamın hatta büyük babamın bana mirasıydı. Sen her şeyi kendine hak gördün. Koskoca silah fabrikamı ele geçirmek için kendin gibi diktatörlerle işbirliği yapıp beni casus ilan ettin. Ama şimdi herkes gerçeği öğrenecek.

Sevgili dostlarım, bundan 5 yıl önce savunma sanayinde oldukça önemli bir yer tutan silah fabrikamda, ölümüne bağlı olduğum ülkem için yeni bir uçak yapmaya karar verdik. Norman ve ekibinin de onayı ile çalışmalara başladık.

Ülke çapında en başarılı mühendisler eşliğinde belki de dünyada tek sayılabilecek bir uçak yapıp, olası bir ülke savunmasında kullanacaktık.

Norman bu konuda, sebebini çok sonra anladım, oldukça heyecanlı ve ilgiliydi. Kesinlikle o sıralar kendisinden hiç şüphelenmedim. Sürekli projelerden bahsediyordu.

Neredeyse her gün yanımda benimle fabrikayı geziyordu. Elinde ki çantaya projenin örneklerini alıyordu. Ben ve dostum General Yosef ile kendisine bilgiler veriyorduk.

Bizden aldığı bilgi ve örnekleri aslında Alman hükümetine sattığını çok sonradan öğrendik. Alman hükümeti belgeler karşılığında Norman’a oldukça yüklü bir para ödemişler.

Genç arkadaşımız Viktor’un araştırmaları sayesinde öğrendiğimiz bu bilgi ile tüm parayı buraya getirdik.

Üniversite, hastane ve bilim merkezi

Para ile üniversite, hastane ve bilim merkezi kurulacaktır. Tüm proje tamamlandığı zaman planladığı gibi beni yargılamadan hapse attırdı ve sonra sınır dışı edip sürgüne Rusya’ya yolladı.

Yosef’i burada tutuklatması, yanıma göndermemesi en büyük hatası oldu zira Yosef ve dava arkadaşları burada yılmadan çalışmaya devam ettiler. Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar, devamını Yosef’ten dinleyelim.”

Aydan Erdoğan

Korku ve kader yüzyıllardır birlikte, o yüzden yazdığım hikayelerin tarihi yok.