Final Bölüm 5: Teslimiyet

Final Bölüm 5: Teslimiyet

Final yazı dizimin dördüncü bölümü olan (Savunma Hakkım) kaçırmış olanlar bu link üzerinden hemen okuyabilirler: https://habergalerisi.com/2021/01/05/final-bolum-4-savunma-hakkim/ Beşinci bölümün mesajı ise ”Teslimiyet” ve Final Bölüm 5: Teslimiyet ismi ile okuyacaksınız.

Final Bölüm 5: Teslimiyet

“Selam et yığını, beni gördüğüne sevindin mi? Hala hayattayım ve çok sağlıklıyım. Sürekli konuşan biri için şu halin çok zor olmalı. Çok komik görünüyorsun. Ne söyleyeceğini tahmin edebiliyorum. Her şeyi her şeyi önce Tanrı sonra ülken için yaptın. Senin gibi Tanrının da kitabı cinayetlerle dolu. Ülkenin sana karşı olan insanlarını acımasızca öldürttün. Onları ailelerinden ayırdın. Ülkenin ve halkının güvenliği için yaptın değil mi? Peki çevrende kadınlarla yaptığın onlarca iğrenç şeye rağmen neden kadınlara düşmandın. Tanrı, parfümü, danteli, sarı kızıl siyah saçı sevmiyor muydu? Sana bunları kim öğretti Norman? Cevabını duymak bile istemiyorum. Neden buraya geldim biliyor musun? Bu halin bana çok büyük keyif veriyor. Görev arkadaşlarım hayatta olsalardı keşke… Offf Norman… Sen gerçek bir pisliksin.”

Lütfen sus Yosef, öyle deme. Seni çok severdim ama sen bir hain gibi sırtımdan bıçakladın beni. Canımı malımı mülkümü ülkemi halkımı sana emanet etmiştim. Konuşabilsem bu sıralamaya da itiraz edersin ama ben kralım öncelik her zaman sonsuza kadar benim. Öf neler diyorum belli ki her şey bitti.

Final Bölüm 5: Teslimiyet
Final Bölüm 5: Teslimiyet

Karın da senin kadar kötüydü

“Karın da senin kadar kötüydü. Her şeyin kendi hakkı olduğunu düşünüyordu. Bu hakkı nasıl, üstelik ailece, kendinizde buldunuz? Norman… Karın halka konuşmalar yapardı ara sıra… Senden fırsat buldukça tabi… Bir tanesine şahit olmuştum. Ne diyordu? Hah buldum.

(Sevgili hemcinslerim, kocalarınızdan hakkınız olmayan şeyler istemeyin. Yeni giysiler, suratınızı boyamak için boyalar, parfümler… Tüm bunlar sizi ailenizden uzaklaştırır. Akşam kocanız eve gelince yeterli parası yoksa hemen bahçenize yoksa ormana koşun ot yolup, eve gelip yemek yapın. Eskiyen halı, yorgan, yastık, perde varsa onları atmayın birbirinden parçalar kesip onarın. Böylelikle kocanız sizi daha çok sever bana inanın. Sadece su ile harika temizlik yapabilirsiniz. Çocuklarınıza da yalnızca Tanrı’yı anlatın, korkutun onları. Tanrının gazabından kıyametten bahsedin.)

“ Sonra…”

(Kocalarınıza karşı daima itaatkar olun. Onlara asla karşı gelmeyin. Hep hazırlıklı olun ve hiçbir zaman hayır demeyin.)

“Gibi gibi… Bir sürü zırva… Neden kendi hayatınızın tam tersini insanlara dayattığını çok iyi biliyorum Norman. Senin, ailenin ve parayla yanında tuttuğun zavallılar içindi bu çabanız. Yarın sabah görüşmek üzere… Zira bu çirkin suratına daha fazla katlanamıyorum.

Aydan Erdoğan