Akıllı Mobil Devriye Bisikleti

Akıllı Mobil Devriye Bisikleti
Akıllı Mobil Devriye Bisikleti

Akıllı Mobil Devriye Bisikleti

Ekin Smart City Solutions, Amerika’da yerli polis bisikleti tedarikçisiyle partnerlik anlaşması imzaladı. Yapılan partnerlik anlaşmasıyla Ekin Smart City Solutions tarafından geliştirilen yapay zeka tabanlı patentli akıllı polis devriyeleri Ekin Patrol ve Ekin Bike Patrol’ün Amerika’da satışı FBI’ın resmi bisiklet tedarikçisi tarafından gerçekleştirilecek. Anlaşma kapsamında İstanbul merkezli Ekin Smart City Solutions, Meksika’dan Kanada’ya uzanan Amerika’nın en uzun otobanlarından birinden topladığı verilerle polise canlı ürün deneyimi sunacak.

Yeni nesil akıllı şehir çözümleri pazarı lideri Ekin Smart City Solutions, ABD Federal Soruşturma Dairesi’nin (FBI) resmi bisiklet tedarikçisi Recon Power Bikes ile iş birliğine imza atıyor. Ekin Smart City Solutions’ un geliştirdiği akıllı trafik yönetimi çözümleri; taşınabilir plaka tanıma ve hız tespit sistemleri Ekin Box Spotter ve Ekin X Spotter, akıllı devriyeleri Ekin Patrol ve Ekin Bike Patrol, yeni partnerlik anlaşmasıyla Amerika’nın Indiana’na eyaletine bağlı Fort Wayne şehrinde polisin deneyimine sunulacak. Anlaşmayla Ekin Box Spotter ve Ekin X Spotter, Meksika’dan Kanada’ya kadar uzanıyor. Amerika’nın en uzun otobanlarından birinden topladığı verilerle polise canlı ürün deneyimi sunacak. Ekin, Recon Power Bikes ile ABD’de kurduğu kontrol merkezi ile çözümlerinin ileri trafik yönetimi kabiliyetlerini sergiliyor. Bunun yanı sıra Amerikan polisine devriye sürecini iyileştirmek için danışmanlık vermeye hazırlanıyor.

Akıllı Mobil Devriye Bisikleti

Yetkili Recon Power Bikes temsilcileri danışmanlığında ülkenin en büyük otobanlarından birinde denenmeye başlanacak. Ekin ürünleriyle, Ekin’in akıllı trafik yönetimi çözümleri Ekin Box Spotter ve Ekin X Spotter ile trafikten toplanan veriler canlı olarak kontrol merkezine aktarılacak. Aynı zamanda Ekin’in plaka tanıma ve park yönetimi yapabilen mobil devriye sistemi Ekin Bike Patrol, Recon Power Bikes’ın elektrikli bisikletlerine entegre çalışarak test sürüşü için kullanılacak. Mobil olarak plaka tanıma, hız tespiti, park yönetimi ve yüz tanıma yapabiliyor. Ekin’in akıllı tepe lambası Ekin Patrol de demo gösterimleri için ABD’de hazır bulunacak.

İş birliğini değerlendiren Ekin Smart City Solutions Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, “ABD’deki emniyet güçleri tarafından halihazırda tercih edilen Recon e-bisikletlerine entegre çalışan Ekin Bike Patrol sistemiyle trafikten toplanan izleme verilerini canlı olarak kontrol merkezine aktarıyoruz. Buna ek olarak, ABD’yi birbirine bağlayan dev bir otoyolu, akıllı trafik yönetimi sistemlerimizle ürün testlerimiz için kullanıyoruz. Mobil ve taşınabilir trafik yönetimi sistemlerimizle ABD’deki emniyet güçlerinin iş süreçlerini akıllı bir hale getirmeyi hedefliyor, teknolojimizi ABD’de temsil etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

reklam

Dünyanın İlk ve Tek Akıllı Mobil Devriye Bisikleti

Ekin Bike Patrol sistemi, tak – çalıştır özelliğiyle her devriye bisikletini anında plaka tanıyan, diğer sistemlerle iletişim kurabiliyor. Anlık bildirimler sunan duyarlı teknolojik araçlara dönüştürebiliyor. Dünyanın ilk hareket halinde plaka tanıyabilen ve park yönetimi yapabilen sistemi olan Ekin Bike Patrol’ün bu özellikleri karanlıkta, siste ve sağanak yağmur gibi zorlu koşullarda bile kullanılabiliyor. Ekin Bike Patrol, mevcut veri tabanlarıyla entegre olarak, kara listeye alınan plakaların takibini gerçekleştirebiliyor.

Mobiliteyle %100 Güvenli Şehirler

Ekin’in akıllı mobil devriye sistemleri Ekin Bike Patrol ve Ekin Patrol’dür. Sabit sistemlerin bulunmadığı noktalarda da trafik ve güvenliğe dair akıllı veriler topluyor. Şehir güvenliğini %100’e ulaştırmak amacıyla geliştirildi. Patroller sabit sistemlerle iletişim kurarak entegre çalışıyor. Ekin’in merkezi yönetim yazılımı Red Eagle (OS) ile şehirlerde konumlandırılan diğer akıllı şehir ürünleriyle iletişim kuruyor. Ve IoT tabanlı akıllı şehir ağının bir parçası olarak görev başına geçiyor.

Yapay Zeka Tabanlı Plaka Tanıma Sistemi Sayesinde %99 Doğruluk Oranı

Ekin’in yapay zeka ve makine öğrenimi tabanlı plaka tanımı yazılımı ETS ile çalışan trafik yönetimi ve patrol ürünleri 7/24 otomatik plaka tanıma gerçekleştirilebiliyor. Ekin plaka tanıma sistemi, dünya plakalarını %99 doğruluk oranıyla tanıyor. Sistem, plaka bilgilerine ek olarak otomatik konum, tarih ve saat verilerini de otomatik olarak güvenlik güçlerine sunuyor.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi