Endeavor The Lindas 2020 Ödülü: Hande Çilingir

Rol model etkisi nedeniyle dünyanın dört yanından aday gösterilen yüzlerce girişimci arasından seçildi.

Endeavor The Lindas 2020 Ödülü: Hande Çilingir
Endeavor The Lindas 2020 Ödülü: Hande Çilingir

Endeavor The Lindas 2020 Ödülü: Hande Çilingir

Scale-up şirketleri kuran Etkin Girişimcileri desteklemek amacıyla 33 ülkede faaliyet gösteren Endeavor Derneği tarafından verilen global The Lindas Ödülü, bu yıl Insider Kurucu Ortak ve CEO’su Hande Çilingir’e verildi. Ödül, dünyanın dört bir yanındaki Endeavor Girişimcileri arasından, rol model etkisiyle yerel ekosisteme maddi ve manevi katkı sağlayan girişimcilere veriliyor.

Global Gala olarak düzenlenen ödül töreni bu yıl online olarak 19 Kasım’da gerçekleştirildi. Hande Çilingir’e ödülünü Endavor Kurucusu ve CEO’su Linda Rottenberg verdi. Gala’da Endeavor Yönetim Kurulu Başkanı Edgar Bronfman Jr. (Accretive LLC) ve Yönetim Kurulu Üyesi Reid Hofmann (LinkedIn) gibi girişimcilik ve iş dünyasının önde gelen kişileri konuşma yaptı, ödülleri ise Endeavor CEO’su Linda Rottenberg takdim etti.

Endeavor The Lindas 2020 Ödülü: Hande Çilingir

Insider Kurucu Ortak ve CEO’su Hande Çilingir ödül hakkında; “Endeavor bünyesindeki tüm girişimcilerin yaratmak istediğimiz etkiyi dünyanın dört bir yanında hissetmiş olması ve benim için çok farklı anlamlar taşıyan The Lindas ödülünü Insider’a layık görmeleri gurur verici.

Sekiz yılda 25 ülkeye açılarak 600 kişilik ekibimizle global bir şirket kurmayı başardık ve bu hikayede Endeavor bizim için önemli bir yere sahip. Şimdi yolculuğumuza Amerika pazarına açılarak devam ediyoruz.

Insider’ı dünyanın bir numaralı pazarlama platformu yapma hedefi ile yorulmak bilmeden çalışmaya devam edeceğiz. Başarılı global teknoloji firmalarının Silikon Vadisi dışında da kurulabileceğini kanıtlamak istiyoruz.

Sırada Amerika pazarında güçlenmek ve 1 milyar dolar ciro hedefine ulaşıp yeni Insider’lar çıkarmak var.” yorumunu yaptı.

Endeavor Global Kurucu ve CEO’su Linda Rottenberg ise; Insider gibi girişimlerin Endeavor olsa da olmasa da başarılı olacaklarına inanıyorum.

Bu noktada Endeavor onların karşılaştığı problemleri daha hızlı ve kolay aşmaları konusunda destek oluyor.

Endeavor The Lindas 2020 Ödülü: Hande Çilingir

Belki 5 yılda gerçekleştirecekleri hedefleri 1 yılda gerçekleştirmelerine ön ayak oluyor. Bunun bir geri dönüşü olarak ise girişimler, Endeavor’ın onlara verdiği katkıyı diğer sektör paydaşlarına ve Endeavor’a destek olarak sağlıyorlar.

Hal böyle olunca da sürekli büyüyen ve gelişen bir network, daha da önemlisi ‘kendi kendine yetebilen’ bir sistem oluşuyor. Günün sonunda sizin desteklediğiniz girişimler sizi ve onlar gibi olan diğer girişimleri destekliyor ve ekosistem büyümeye devam ediyor. “2 sene üst üste Linda’s ödülünü Türk girişimleri alıyor. Endeavor Türkiye ile gurur duyuyorum”

Insider Hakkında:

2012 yılında kurulan Insider, Londra, Singapur, Tokyo, Dubai, Moskova, Varşova, Kuala Lumpur, Jakarta, İstanbul, Kiev, Sidney, Seul, Ho Chi Minh City, Bangkok, Hong Kong ve Taipei’de ofisleri olan (Toplam 25 ülke) bir teknoloji şirketidir.

Insider Growth Management Platform (Büyüme Yönetim Platformu), dijital pazarlama uzmanlarının Acquisition’dan Activation’a, Retention’dan Revenue’ye kadar, satış hunisinin her evresinde büyümeyi hızlandırmalarına yardımcı olur.

Gerçek zamanlı öngörüsel segmentleri gelişmiş yapay zeka ve makine öğrenme becerileri sayesinde güçlendiren platform, web, mobil web, mobil uygulamalar ve reklam kanallarında pazarlama uzmanlarının kişiselleştirilmiş tecrübeler sunmalarını sağlar.

Birleştirilmiş veri katmanı üzerine kurulmuş olan Büyüme Yönetim Platformu, karmaşık entegrasyonlara olan ihtiyacı ve IT takımı bağlılığını ortadan kaldırır; uygulanması ve kullanımı kolaydır. Insider, dijital pazarlama uzmanlarının hayatını kolaylaştırır ve markaların pazarlama atığını azaltarak büyümelerine yardımcı olur.

Insider, 2020 yılında Gartner tarafından yayınlanan Çok Kanallı Pazarlama Platformları raporunda (Gartner Magic Quadrant 2020) yerini aldı. Aynı zamanda, %100 kullanıcı değerlendirmelerine dayananG2Crowd Mobil Pazarlama Yazılımları Tablosu’nda 15 çeyrek boyunca 1. sırada yer alarak liderliğini korudu.

Insider, WIRED Magazine tarafından 100 Hottest Startups’tan biri olarak listelenmiş ve Red Herring Top 100 Europe’u kazanmıştır. 2018 yılında, Insider’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Hande Çilingir, Crunchbase tarafından ABD dışındaki en iyi kadın CEO’lardan biri olarak seçilmiştir.

Insider, Singapore Airlines, UNIQLO, Hürriyet, Hepsiburada, Virgin, Nissan, Huawei, Samsung, L’Oreal, New Balance, Media Markt, Garanti BBVA, Jolly Tur, AVIS, Garanti, Newsweek, Etstur, Avon, ve CNN gibi çeşitli endüstrilerde 800’den fazla global markanın müşteri beklentilerinin ötesinde büyümelerine yardımcı olmaktadır.

Ödülü değerlendiren Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli,

“Dünyada yaşanan değişim ve ekonomik krize rağmen başarılı Türk girişimleri ve kurucularının isimlerini son dönemde daha sık duymaya başladık.

Bu da bize doğru stratejiler ve fikirlerle bu dönemi fırsata çevirmenin mümkün olduğunu gösterdi. Hande Çilingir ve şirketi Insider, kuruluşundan bu yana takip ettiğimiz ve destek verdiğimiz, Endeavor Catalyst’in de yatırımı olan bir Endeavor girişimi.

Hande gibi bir sonraki nesile örnek olacak girişimcilere çok ihtiyacımız var, bu başarıya bir kadın girişimcinin yol açması ise ayrı bir gurur. Hande’yi aldığı ödülden dolayı kutluyorum, Insider’ın dünyanın dört bir yanına büyümesini gururla takip ediyoruz.” dedi.