Kırklareli’nde Konut ve Arsa Fiyatları Uçacak

Kırklareli'nde Konut ve Arsa Fiyatları Uçacak

Kırklareli’nde Konut ve Arsa Fiyatları Uçacak. Kırklareli’nde Yüksek Hızlı Tren, Konut ve Arsa Fiyatlarını Uçuracak.

Halkalı – Kapıkule Hızlı Tren Projesi’nin 3 istasyonun Kırklareli’nde yapılacağının açıklanmasından sonra bölge yatırımcıların kıskacı arasına girmiş durumda. Proje ile Kırklareli’nin tarihi ipek yolu üzerindeki önemli akslardan biri haline gelmesi bekleniyor.

Üç Büyük istasyon şehrin kalbinde olacak

Turk Emlak Haber Ajansı’nın Kırklareli Lüleburgaz Temsilcisi Özkan Baycan’ın verdiği bilgiye göre, Babaeski, Lüleburgaz, Büyükkarıştıran istasyonları ile kente büyük bir katkı sağlanacağının bilgisini verdi. Konuşmasında Lüleburgaz’da konut satışlarının eskisi gibi olmadığına vurgu yapan Baycan, şunları söyledi;

Kırklareli’nde Konut ve Arsa Fiyatları Uçacak

“Konut satışları eskisi gibi değil. Var olan satışlarda genelde yeni yapılmış deprem yönetmeliğine uygun konutlar. İnsanlar artık eski evleri tercih etmiyorlar. Sebebi ise deprem söylentileri ile yaşanan korku yüzünden bu konutların yüzüne bile bakılmıyor. Genelde tercihler yeni konutlarda 2+1 ve 3+1 yönünde oluyor. Bu konuda da vatandaş bütçe olarak da 300 bin TL üzerine çıkmayı pek tercih etmiyor. Lüleburgaz’da satılık konut fiyatları 1+1 dairelerde 180 bin TL ile 210 bin TL arasında satılıyor. 2+1 daireler 220 bin TL’den başlayıp mahallesine göre 400 bin TL’ye kadar çıkıyor. 3+1 daire fiyatlarına Dere Mahallesi’nden örnek vermek gerekirse, 280 bin bandından başlayıp, 650 -700 bin TL’ye kadar çıkıyor.

“Lüleburgaz’ın öne çıkan mahalleleri”

Zafer Mahallesi buralarda en gözde bölgelerden. Havuzlu siteler yüksek gelir gurubu tarafından tercih ediliyor. Sonra 8 Kasım Mahallesi diyebiliriz, burası da gelir düzeyi yüksek kişilerin tercih ettiği bir bölge. Bu bölgede de eski yapılan siteler ve yeni yapılan binalar var. Bölgemizde ilginç bir durum da eskiye talep yok, yenilerin fiyatları da aşırı yüksek değil. Bölgemizde bir de fiyatları etkileyecek olan bir dere projesi var. Bu proje gerçekleştiği takdirde, Dere Mahallesi ve Yılmaz Mahallesi gibi yerler değer kazanacak. Yine bölgede yeni yapılan çevre yolu bulunuyor. Yavaş yavaş açılmaya başlandı. Bu yolda Dere Mahallesi’nin içinden geçiyor. Buradaki tarihi köprünün kullanımı yasaklanacak. Burayı Porsuk Çayı’nda olduğu gibi bir yer haline getirecekler. İşte bu projeler ile birlikte buralarda değer artışı yaşanacağını düşünüyoruz. Bölgemizde villa tarzı yapılaşma çok fazla yok. Olanlar da fiyat olarak çok yükseldi. 650 bin TL olan yerler için 1 milyon 200 TL fiyat istiyorlar.

reklam

“Lüleburgaz’da Küçük arsa satışları 10 gündür bıçak gibi kesildi”

Salgın başlamadan önce küçük arsalara talep çok fazlaydı. Ne olduysa son 10 gündür bunlara olan talep de bıçak gibi kesildi. Bunun sebebi tahminimiz yanlış anlaşılan bir konu var. 5 dönüm altı arsalara ev yapışamayacak söylentisi. Herkesin dilindeki bu konu için torba yasadan çıkacak vs gibi söylentiler arsa satışlarını da etkiledi.

“2023 yılında yüksek hızlı tren bölgeyi uçuracak”

Ulaştırma Bakanlığı tarafından açıklanan YHT projesinin bölgeye çok büyük katkısı olacağını düşünüyoruz. İstanbul ile aramız 50 dakikaya kadar inecek. Yani Lüleburgaz’da oturup İstanbul’da çalışan birisi tren ile çok rahat işine gidip gelebilir. Bu da arsa ve ev fiyatlarında önemli bir artışa neden olacağını gösteriyor. Tabi bunlar şu an yapım aşamasında olan projeler. Tamamlandığında neler olacağını hep birlikte göreceğiz. ”diyerek sözlerini tamamladı.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi