Şifonik Sistem

Şifonik Sistem

Şifonik Sistem

Çatılarda, teraslarda ve peyzaj alanlarında biriken yağmur sularının, düşük maliyetlerle sorunsuz bir şekilde deşarj edilmesini sağlayan sifonik sistem, her geçen gün daha fazla alanda kendine yer bulabilmektedir. Avrupa’da yaygın bir şekilde kullanıldıktan sonra Türkiye’de de başka kurumsal firmaların yönetim ve üretim binalarında tercih edilmeye başlanan şifonik sistem oldukça avantajıdır. Yağmur sularının yer çekimi kuvveti ile binadan indirilip tahliye edilmesi yöntemi olan klasik drenaj sistemine alternatif olarak geliştirilen şifonik tesisat sitemsindeki temel özellik, biriken yağmur sularının vakumlu süzgeç ve borularla binadan uzaklaştırılmasıdır.

Şifonik Sistem Tasarımı

Son dönemde popülerlik kazanmasının ardından şifonik sistem nedir sorusu da pek çok kişinin internet üzerinden yaptığı araştırmalarda karşılaşılmaktadır. Vakum kuvveti ile yağmur suyunun toplanıp binadan boşaltılmasını sağlayan bu sistemin, gelişmiş yazılım ve teknolojik cihazlar ile tasarlanması gerekmektedir. Bu alanda müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan firmamız, faaliyetlerine başladığı günden bu yana gerek birinci sınıf kalitedeki materyal seçimi gerekse de profesyonel işçiliği ile hedeflenen sonuçlara ulaşabilmektedir.

Şifonik Sistem
Şifonik Sistem

Siz de binanızın çatısında veya terasında, daha ekonomik koşullar altında maksimum verimde çalışan bir drenaj sistemine ihtiyaç duyuyorsanız, DesEnerji firmamızın profesyonel hizmetlerinden yararlanarak yerden ısıtma veya şifonik yağmur suyu tesisatı yaptırabilirsiniz. Bu yöntemin klasik drenaj sistemi olan konvansiyonel tesisat sistemlerine göre oldukça faydalı sonuçlar verdiği bilinmektedir. Bu yüzden Türkiye’de ticari ve hizmet sektöründe faaliyetlerini sürdüren pek çok uluslararası firma, binalarındaki yağmur suyu tahliyesi için şifonik sistemleri tercih etmektedir.

Şifonik Sistem Avantajları

Şifonik yağmur suyu toplama sistemi sayesinde pek çok fayda sağlanabilmektedir. Ancak sistemin maksimum verimde işleyebilmesi için birinci sınıf kalitedeki parça ve malzemeler kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra gelişmiş yazılımlarla hesaplamalar yapılmalı ve kaliteli işçilik ortaya koyulmaktadır. Tüm bu unsurlara dikkat eden firmamızın yardımıyla şifonik sistemin şu faydalarından yararlanmak mümkün olmaktadır:

  • Çatıda daha az delik açılacağından daha az süzgeç kullanımı sağlar.
  • Az süzgece paralel olarak daha az düşey iniş borusu kullanılır.
  • Toplam boru metrajı azalır, küçük çaplı borular sayesinde ekonomiktir.
  • Daha az izolasyon ihtiyacı duyulur, borularda tıkanmaya bağlı sorunlar görülmez.
  • Alt yapı boru ve rögar ihtiyacı azdır.
  • Boru hatlarında eğim yaratma zorunluluğu olmadığı için tasarım kolaylığı sunar.
  • Daha hızlı şekilde monte edilebilir.
  • Düşük bakım giderleri sayesinde bütçe tasarrufu sağlar.

Paslanmaz Şifonik Sistem Parçaları

Konvansiyonel yani klasik drenaj sistemlerinde çatıda biriken yağmur suyu, çok sayıda delik açılması ve borulara eğim verilmesiyle kullanılmaktadır. Bu yüzden daha fazla inişe ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak şifonik sistemlerde süzgeç ve küçük çaplı borularda vakum kuvveti uygulandığı için eğime ve karmaşık sistemlere gerek duyulmaz. Çatılarda kullanılan vakumlu süzgeçler, güneş ışınlarına karşı dayanıklı olup uzun kullanım ömrüne sahiptir. Siz de sifonik süzgeç fiyatı ve kalitesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları firmamızın iletişim bilgilerini kullanarak deneyimli ekibimize danışıp ulaşmak istediğiniz bilgilere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Profesyonel Şifonik Sistem Kurulumu

Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan firmamızda yağmur suyunun bina çatılarından, teraslardan veya peyzaj alanlarından en hızlı ve ekonomik şekilde boşaltılması için Wavin sifonik sistem kalitesiyle profesyonel kurulum yapılmaktadır. Son teknoloji ekipmanlar ve gelişmiş yazılımlarla çatı üzerinden su tahliyesi için uygun planlama gerçekleştirilmektedir. Bu sayede müşterilerimiz mümkün olan en uygun fiyatlarla, bütçe tasarrufu yaparak verimli yağmur suyu toplama ve boşaltım sistemine sahip olabilmektedir. Siz de sifonik drenaj kurulumu hakkında firmamızdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.