Aşı geliyor

Global çapta aşı çalışmalarında başarılı sonuçlar ilan edilirken, aşı iyimserliği ön planda olmaktadır. (GCM Yatırım)

Aşı geliyor
Aşı geliyor

Aşı geliyor

“PİYASANIN ROTASI”

Aşı Geliyor…

Corona virüsünde güncel durum, vaka sayısı 56,957,514 – tedaviye pozitif cevap veren 36,612,133 – ölü sayısı 1,361,411 kişiye ulaşmıştır.

Global çapta aşı çalışmalarında başarılı sonuçlar ilan edilirken, aşı iyimserliği ön planda olmaktadır. Aşıların ne zaman devreye gireceği ve nasıl tedarik edileceği belirsizliklerine rağmen virüsü için aşı ile en kötüsünün geride kalabileceği algısı fiyatlamalara pozitif yansımaktadır. Bu noktada virüsün ikinci dalgası şiddetini kesmeden devam ederken, ülkeler sert önlemlerini sürdürmektedir.

reklam

Türk varlıklarında TCMB faiz kararı sonrası risk algısında pozitiflik sürerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Aşı geliyor

Yeni reform ve atılımlar için hazırlıklar yapıyoruz. Yeni yargı paketleriyle ilgili hazırlıklar sürüyor. Bunları da en kısa sürede Meclis gündemine getireceğiz. Ekonomi ve demokraside ülkemizi yeni bir yükseliş dönemine sokmakta kararlıyız. Asıl hedefimiz enflasyonu tek haneli rakamlara düşürmektir. Faiz sebeptir, enflasyon neticedir bunu böyle bilelim. Ülkemizi bu kronik sancıdan kurtaracağız. Ülkeyi enflasyon, kur ve faiz sarmalından çıkaracağız.

Fiyatlama dinamiklerinde, S&P500 endeksi 3600 seviyesi altında 3575 seviyesinde fiyatlanmaktadır.  Kısa dönemli olarak 3550 üzerinde kalıcılık referans olabilir. ABD 10 yıllık tahvil faizi %0,8390 seviyesinde bulunurken, %1 seviyesine doğru momentumunu sürdürmektedir. Bu noktadan sonra ABD 10 yıllık tahvil faizi %1 ve üzerinde kalıcı olup olmayacağını takip edeceğiz. Altın $1900 seviyesi altında $1866 seviyesinde bulunmaktadır. EURUSD paritesi 1,1857 seviyesinde bulunmaktadır. USDTRY paritesi 7,5961 seviyesi ile 8,00 seviyesi altında fiyatlanmaktadır. 5 yıllık CDS (beyaz) 372.902 seviyesi ile 400 seviyesi altında hareket devam etmektedir. Dolar temasında  (klasik ve bloomberg Dolar endeksleri (mor+turuncu)) bir miktar toparlanma bulunmaktadır.

 

Aşı geliyor
Aşı geliyor

Gelişmekte olan ülkelerin para birimleri 5 günlük (13 –  20 Kasım) performansları (- kırmızı  / + yeşil)

Türk Lirası, %0,79 değer kaybı göstermektedir.

 

Kıymetli madenler, 5 günlük (13 –  20 Kasım) performansları (- kırmızı  / + yeşil)

Altın %1,30 değer kaybı – Gümüş %2,02 değer kaybı göstermektedir.

 

 

Kaynak GCM Yatırım
HHA

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi