Sarı Zeybek

Sarı Zeybek
Sarı Zeybek

Sarı Zeybek

Bir kez daha durdu zaman senin için. Her 10 Kasım ‘da yüreğim burkulur, “çok erken veda ettin” derim kendi kendime. Kim bilir daha hangi devrimleri yapıp, güzel fikirlerini Türk Milleti’ ne armağan edecektin. Bu kısacık ömründe bile aklınla, azminle, vizyonunla tüm dünyayı kendine hayran bıraktın. Türk olmanın verdiği gururu bizlere yaşattın. Bizleri barış ve huzur içinde yaşatmak için kendi hayatını ikinci plana attın. Milletine adadın kendini. Daha çocuk yaşta başlamıştın düşmanlarla mücadele etmeye, bakla tarlasında karga kovalayarak. Aynı kararlılık ve azimle devam ettin yaşamına. Sen bizim kaderimizi belirleyen gerçek bir kahramansın. Sana ne kadar teşekkür etsek azdır.

Kadınlara ve çocuklara verdiğin değeri,
Toplumda sağladığın adaleti, güveni,
Sanata ve sanatçıya gösterdiğin önemi,
Gerçek milliyetçi düşüncelerini, attığın adımları her okuduğumda, o dönemde yaşamayı isterim.
Ülkemizi düşmanlardan kurtarıp Cumhuriyeti ilan edişini güzel etkilerini yaşıyoruz hepimiz. Milletimizi çağdaş ve uygar seviyesine ulaştırdın. Dünyada, bizlere söz hakkı tanınmasını sağladın.

“Yurtta barış, dünyada barış” diyerek insani değerleri ön plana çıkarmaya çalıştın.

“Egemenlik verilmez, alınır” diyerek Türk Milletinin içindeki cevheri, mücadeleci ruhunu görmesini sağladın.

“Şuna inanmak gerekir ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.” diyerek kadınların kendi gücünü keşfetmesini, aynı zamanda mütevaziliğin de en güzel örneği oldun.

“Beni anlamak demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir” demiştin bizlere. Fikirlerini hep benimseyeceğiz. Nesilden nesile aktaracağız tabii ki. Ancak senin yüzünü, gözlerindeki, yüreğindeki adaleti, insan sevgisini görmeye ve hissetmeye o kadar çok ihtiyacımız var ki..

Mustafa Kemal Atatürk önderliğiyle, şehitlerimizin, gazilerimizin sayesinde yaşadığımız özgür hayatımızı devam ettirmek için yolumuzu Atatürk İlkeleri doğrultusunda çizmeliyiz. Öğrenmeye açık şekilde yaşayarak, akıl ve vicdanımızı iyi yönde kullanmalıyız. İnanıyorum ki, bu donanım ve bilinçle, her zaman ayakta kalacağız.

İçimizdeki Atatürk sevgisi hiçbir bir zaman bitmeyecek. Seni saygı, sevgi, minnet ve özlemle anıyoruz..

Ceren Büyükyarın

1989'da İskenderun'da doğdu. 2008 yılında Çanakkale 18 Mart Üniversitesinden mezun oldu. Hemen ardından Anadolu Üniversitesi işletme fakültesine geçiş yaptı. İş hayatıyla birlikte okudu, mezun oldu. 2010 yılında Türk Telekom firmasında iş hayatına başladı. Görevini hala sürdürmektedir.