Ayda & Elif

Ayda & Elif
Ayda & Elif

Ahh Ayda.. Ayda’mız.. Sen Türkiye’nin altın saçlı güzel yavrusu oldun. Bir mucizeye tanık ettin hepimizi. 7’den 70’e herkes senin gücünden güç aldı. Sen umudun, yaşama sevincinin, mutluluğun, azmin canlı örneği oldun.

Hiçbir yürek tanımıyorum ki senin iyiliğini istemesin. Herkes sana ve senin gibi yavrulara çok dua etti eminim.

Beton yığınlarının arasından minicik elini uzatışın.. Her çocuk iğneden korkar ama sana damar yolu açmaya çalıştıklarında bile sakin kalışın.. O kadar korkmuş, yorulmuşsun ki.. Soğukta, taşların kumların arasında neler hissettin, neler yaşadın kim bilir.. Dile kolay 91 saat..

Yemek yok..
Ses yok..
Işık yok..
En çok ihtiyacın olan anne eli yok…

Dışarı çıkartıldığında etrafına bakışın, ‘annemi istiyorum’ deyişin yüreklerimizi dağladı. Kimse diyemedi ‘annen burada merak etme’ diye. Annenin yerini kimse alamaz ama dilerim ki; anne eksikliğini hissettirmeyecek güzel kalpli insanlar olsun hayatında.

Ambulansta seni kurtaran kahramanlarına ‘köfte ve ayran istiyorum’ dediğinde herkes sana en güzel köfteleri yedirmek istedi. Güzel İzmir’imizin güzel insanları akın etti hastaneye elinde köftelerle, ayranlarla..

Sen bize tek yürek olmayı hatırlattın..
İnsanlığımızı hatırlattın..
Yüreğimizin pasını sildin..

Ayda gibi cesur, güçlü olan Elif ‘imiz..

65 saat sonra çıkartıldın yığıntıların arasından.
Sımsıkı tuttun kahramanının parmağını. İçimize su serpin, yüzümüzü güldürdün. Gözündeki yara güzelliğinden hiçbir şey götürmemişti. Rabbim sizi bizlere bağışladı. İkinizin de altın saçlarınızı öpüp koklarım..

Ben inanıyorum ki sizin bu dünyada çok güzel görevleriniz var. Sizi bekleyen apaydın, ışıklı yollarınız var. Azminiz yaşam boyu varolsun..

Canla başla çalışan kurtarma ekiplerimiz.. Hepinize minnettarız..

Ceren Büyükyarın

1989'da İskenderun'da doğdu. 2008 yılında Çanakkale 18 Mart Üniversitesinden mezun oldu. Hemen ardından Anadolu Üniversitesi işletme fakültesine geçiş yaptı. İş hayatıyla birlikte okudu, mezun oldu. 2010 yılında Türk Telekom firmasında iş hayatına başladı. Görevini hala sürdürmektedir.

2 YORUMLAR

  1. Okadar guzel yazmissinki benim de icimden gecenlere tercuman olmussun kalbinin guzelligi ile seninde yolun acik olsun guzel insan

  2. Ne güzel ifade etmişsiniz…. Ağlamaktan okuyamadım inanın. Elinize yüreğinize sağlık…

Comments are closed.