Jared Leto Bir Kez Daha “Joker” Oluyor

Jared Leto Bir Kez Daha “Joker” Oluyor
Jared Leto Bir Kez Daha “Joker” Oluyor

ABD’li ünlü oyuncu Jared Leto bir kez daha Joker oluyor. 2021 yılında HBQ Max’da yayına girecek 4 saatlik Zack Snyder’s Justice League filminde Joker karakterine tekrar hayat verecek olan Leto, 2016 ylıknda da Suicide Squad filminde Joker karakterini canlandırmıştı.

Jared Leto Kimdir?

1971 yılında Louisiana’da doğan Jared Leto, boşanmış bir aile yapısı içinde yoksulluk içinde abisi ile hayat mücadelesi vermiştir. Hippi olan annesinden etkilenerek sanat ile tanışan Leto, bir süre müzik ile uğraşmıştır. Görsel sanatlara ilgisinin olduğunu fark eden ünlü aktör, Philadelphia University of the Arts’da Resim bölümünü okumuştur. Oyunculuk alanında ilerlemek istediği için New York School of Visiual Arts’da öğrenimine devam etmiştir.

Jared Leto Bir Kez Daha “Joker” Oluyor

1994’te My So-Called Life (1994) filmindeki Jordan Catalano karakteriyle tanınan aktör, İnce Kırmızı Hat, Aklım Karıştı, Rüya İçi Ağıt, Dövül Kulübü, Panik Odası, American Psycho, Highway, Lord of War ve Mr. Nobody filmlerinde oynamıştır. Dallas Buyers Clun adlı filmdeki muhteşem performansı ile Oscar alan aktör abisi ile kurduğu Rock grubunun solisti ve gitaristidir.