İçindeki Sen’e

İçindeki Sen’e
İçindeki Sen’e

İçindeki Sen’e,

Hep bir koşuşturmaca, hep bir telaş, düşünce, kaygı içerisindeyiz. Kendimiz için ne yapıyoruz? Sahi en son kendin için ne yaptın? Hayata ilk baktığımız, ilk nefes verdiğimiz o andan itibaren sorumluluklar yüklenir, büyürsün, gelişirsin, öğrenirsin, öğretirsin. Başkalarını mutlu etmek için çalışırsın, çabalarsın. Ağlatanlar olur, incitenler, kıranlar, seni yaşadığına pişman edenler olur, sana bir ömür mutluluk vadedip ömrünü karartanlar olur. Hayat ya! Kırıldığın yerden yeniden filizlendirip yoluna devam etmelisin. Bu koşuşturmada kendin için nefes al! Derin bir nefes al! Kaygıları düşünceleri, mutsuzlukları, kini bir kenara bırak ve sahip oldukların için şükret!

Şimdiye kadar üstesinden geldiğin şeylere bak ve ne kadar güçlü olduğunu hatırla.

Anın tadını çıkar. Bugün güne başladığında yarının düşünceleri sarmasın. Seni üzen kim varsa affet. Kalbinde öfke, kin barındırma. Kendine odaklan. İçinde ki Sen’i keşfet! Ne yapıyorum değil, daha iyi neler yapabilirim bunları düşün. Bir başkasının seni tamamlamasına ihtiyacın olmadığını bilmelisin. Sen mucizesin. Cesur olmalı, kendine karşı dürüst olmalısın. Düşüncelerin keşkelerden ibaret değil de iyi ki olmalı. Her hatadan ders çıkararak bir sonraki aşamada sağlam hareket etmelisin.

Oku, dinle, sev, öğret, öğren ama nefret etme!

Şimdi derin bir nefes al ve hayatına daha nasıl güzel yön verebilirsin bunları düşün. Nefes aldığın sürece, var olduğun sürece etrafında olumsuz kim varsa bırak. Seni kötü etkileyen kim varsa ilişkini kes. Başarılarına ortak olmayan senin mutluluğun ile mutlu olmayan kim varsa bırak olmasın yanında. Yaptığımız her seçim, düşündüklerimiz istek ve arzularımızın bir parçasıdır. Buna izin vermemelisin. Senin enerjini sömüren değil sana enerji katacak kişiler olsun yanında. Şimdi nefes al ve içindeki sen’ in temizliğini yap. Sil, süpür kim varsa sana engel olan. Sil süpür yapamazsın, başaramazsın diyen kim varsa. Tüm pisliklerden arın ki içinde ki seni keşfet ve sen ‘in mucize olduğunu, sadece et ve kemikten değil de nasıl harikalar yarattığının farkına var. Zincirlerini kırıp, kalbinin pasını silip kocaman bir gülücük at hayata. İnsanın dostu da düşmanı da kendisidir. Dost ol kendin ile. İçinde ki senin elini sımsıkı tut ve her şeyi başarabileceğini hatırla.

“Sadece bir kez yaşarsın fakat doğru yaşarsan, bir kez yeterlidir.”
Mae West

Büşra Çelik

2 YORUMLAR

  1. Gerçekten cok güzel bir yorumlama olmuş Büşra hanım sonuna kadar dikkatli sekilde okudum ve içindeki sesi asla unutmamak gerek hayata sıkı sıkı her zaman tutunmak gerek başına ne gelirse gelsin pes etmemek gerek içindeki kendine güveni hic bir zaman kaybetmemek senin ne kadar güçlü olduğunu gösterir

Comments are closed.