Booking Türkiye’de Tekrar Faaliyete Başlayacak

Booking Türkiye’de Tekrar Faaliyete Başlayacak
Booking Türkiye’de Tekrar Faaliyete Başlayacak

Dünya devi olarak nitelenen Booking, Türkiye’de tekrar faaliyete başlayacak. Türkiye’de faaliyetlerini durdurması ile günlerce gündemde kalan booking.com, internet yasalarında yapılan yasa değişiklikleri sonrasında Türkiye’de ofis açmayı ve vergi ödemeyi kabul etti.

2017 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermeyen Booking.com işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türkiye’den erişime tekrar açılacak.

Booking Türkiye’de Tekrar Faaliyete Başlayacak

Dünya devi rezervasyon platformu booking.com Türkiye ofisinin açılış işlemlerini hız kazandırırken verilen bilgilere göre Türkiye’deki satışlarından elde ettiği cirodan yaklaşık yüzde 7.5 vergi ödeyecek.

Türkiye ofisinin açılışı ve tüm süreçleri tamamlamasının ardından Booking.com üzerindeki erişim engeli kaldırılacak.

2017’de Erişim Engeli Konulmuştu

Vergi ödemediği ve Türkiye’de haksız rekabet oluşturduğu gerekçeleri ile booking.com’ a Türkiye’de erişim engeli konulmuştu. Türkiye’den siteye erişmeye çalışan tatil severler otelleri bu engel nedeniyle görüntüleyemiyorlardı.

Yurtdışından booking.com’ a giren tatilciler Türkiye’deki otelleri görüntüleyebiliyorlar ve booking.com’ a Türkiye’den girenler yurtdışı otellere erişebiliyorlardı. Türkiye’deki işlemlerinin tamamlanmasının ardından tüm bu erişim engellerinin kaldırılması planlanıyor.