Google Live View Nedir Özellikleri Nelerdir?

Google Live View Nedir Özellikleri Nelerdir?

Google tarafından sunulan oldukça önemli ve işe yarar hizmetlerden biri olan Live View, yeni özelliklerin eklenmesi ile daha kullanışlı hale geldi. Google Live View Nedir özellikleri nelerdir? Başlıklı bu yazımızda, Google tarafından sağlanan bu faydalı servisin eski özellikleriyle birlikte yeni eklenen özelliklerine de değindik.

Google Live View Nedir Özellikleri Nelerdir?

Google Live View; Google tarafından sunulan en önemli hizmetlerden biri olan Google Haritalar’da bulunan artırılmış gerçeklik özellikli uygulamasıdır.

Navigasyon özelliklerine farklı bir boyut kazandıran Google Haritalar kullanıcılarına cep telefonlarının ana kameralarını kullanmaları durumunda gitmeleri gerektiren yönü kamera sayesinde ekranda gösteriyor. Bu özelliğin hızlı giden araçlarda birtakım sorunlara neden olabileceği düşünülse de daha yavaş seyreden veya bisikletli ve yaya kullanıcılarda çok daha işe yarar özellikler sunduğu kesin. Google uygulamanın hızlı ilerleyişler için de geliştirilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

ARCore Özelliği Gerekiyor
ARCore Özelliği Gerekiyor

ARCore Özelliği Gerekiyor

Kullanıcının mevcut konumunu GPS kullanarak algılayan hizmet ekranın ana kısmında gerçek kamera görüntüsü üzerinden yönlendirme yaparken, ekranın alt kısmında ise yine haritalar kısmına yer veriyor. Google Live View özelliğinin kullanılabilmesi için ise, kullanılan cihazın ARCore özelliğini desteklemesi gerekiyor.

Google Maps Live View özelliğinde yön bulmak için, ana kameranın sürekli açık kalmasına da gerek bulunmuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcı gideceği yeri daha rahat bulurken, cihazın pilinin kısa sürede azalması veya bitmesi de engellenmiş oluyor.

Google Live View Özellikleri Nelerdir?
Google Live View Özellikleri Nelerdir?

Google Live View Özellikleri Nelerdir?

  • GPRS ile mevcut konumu en iyi şekilde buluyor.
  • Hem haritalar üzerinden ve hem de ekranda artırılmış gerçeklik özelliği sayesinde yönlendirme yapılıyor.
  • Yönlendirme esnasında arayışlarınızla da bağlantılı olarak, kullanıcısına tavsiyelerde bulunan bir asistan görevi görüyor. (Örnek: Acıktınsa 150 metre ileride bir Sivas köftecisi bulunuyor)
  • Uygulamada yer alan bir restorana gidiyorsanız, uygulama üzerinden restoranda en fazla hangi yemeğin sipariş verildiği ve hatta restoranda bulunan yoğunluk hakkında bilgi veriyor.
  • Seyahat verilerinizi kayıt altına alarak, diğer kullanımlarınız için kolaylık sağlıyor.

Google Live View

Kısacası Google Live View sadece yön bulmak için değil, doğrudan bir asistan olarak da kullanabileceğiniz özellikleri ile dikkat çekiyor.