Tuncel Kurtiz 7. Ölüm Yıldönümünde Anıldı

Tuncel Kurtiz 7. Ölüm Yıldönümünde Anıldı
Tuncel Kurtiz 7. Ölüm Yıldönümünde Anıldı

2013 yılında hayata veda eden Tuncel Kurtiz 7. Ölüm yıldönümünde anıldı. Muhteşem Yüzyıl dizisinden sonra Ezel dizisinde de usta oyunculuğu ile binlerce severini ekranlara kilitlemiş olan usta oyuncu, 1958 yılında Haldun Dormen tiyatrosunda oyunculuğa başlamıştır.

Ekranlardan severek izlemiş olduğumuz usta oyuncu; Çok Tuhaf Soruşturma, Keşanlı Ali Destanı, Yolcu, Kaplan ve Daktilolar, Martı, Altın Yumruk, Şahane Züğürtler gibi onlarca tiyatro oyununda yer almıştır.

Oyuncu, yapımcı, senaryo yazarı ve yönetmenlik ile mesleğine ömrünü adayan Tuncel Kurtiz; Ben Öldükçe Yaşarım, Silahların Kanunu, Karanlıkta Vuruşanlar, Hudutların Kanunu, Çirkin Kral, Umut, Krallar Ölmez, Otobüs, Kanal, Ağrı’ya Dönüş, Bereketli Topraklar, Son Kuşlar, Usta Beni Öldürsene gibi ses getiren yapımlarda üstün oyunculuk yeteneği ile sinema tarihimizde birçok başarılı projede yer almıştır.

 

“Bin kere dönsen o güne, bin kere ihanet edecekIer sana. Herkes doğasının gereğini yapar. Bin kere ihanet etseIer sana çaresi yok bin kere gidersin yanIarına.”

reklam

Tuncel Kurtiz hem rol aldığı filmler ve tiyatro oyunları hem sesi ile hayat verdiği şiirler hem de efsane dizi replikleri ile halen hayatımızın içinde yer almaya devam ediyor.

Habergalerisi.com olarak biz de usta oyuncunun birkaç repliği ile kendisini 7. Ölüm yıldönümünde anıyoruz.

“Hayatın kuralı bu ne kadar uzağa gidersen git, başladığın yere dönersin sonunda.”

“Ne kadar değişirsen değiş, Nerede mutlu olduysan hep oraya çevirirsin kafanı.”

“Rüya gerçeğe ne kadar yakın oIursa, uyandıktan sonra duyuIan acı da o kadar büyük oIur.”

“Herkesin kimseye anlatamadığı gizli bir sırrı, herkesin kimseye gösteremediği gizli bir yüzü vardır yeğen…” “Ben her şeyi olan ve kaybedeceği hiçbir şey olmayan insanım.”

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi