Google Bugün 22. Doğum Gününü Kutluyor

Google Bugün 22. Doğum Gününü Kutluyor
Google Bugün 22. Doğum Gününü Kutluyor

Dünyanın en çok kullanılan ve sevilen arama motoru Google bugün 22. Doğum gününü kutluyor. 4 Eylül 1998 yılında özel şirket yapısı ile kurulan Google günümüzde fotoğraf uygulamaları, anlık mesajlaşma uygulaması Google Talk, mail sitemi Gmail, şirket, kurum ve kuruluşların mail yapılanması için tercih ettikleri GSuite ve Google Maps gibi yüzlerce uygulamalar ile hayatımızın içinde yer alıyor.

Google Bugün 22. Doğum Gününü Kutluyor

Google, Doktora Öğrencileri Tarafından Kuruldu.

  1. doğum gününü kutlayan dev arama motoru, Lage Perry ve Sergey Brin adlı iki doktora öğrencisi tarafından kurulmuştur. Stanford Üniversitesi’nde doktora öğrencisi olan Perry ve Brin’in araştırma projeleri ile oluşan Google’ın ilk adı “BackRub” idi. Arama motoruna bu adın verilme nedeni ise siteler için geri bağlantıların taşıdığı önemdi. Daha sonraları ise “BackRub” ismi “googol’a” dönüştürüldü ve akabinde de Google olarak adlandırılmaya başlandı. 1998 yılında resmi olarak kurulan Google şirketinin ilk merkezi Kaliforniya’da bir garajdı. Resmi olarak işe alınan ilk çalışanı ise yine Stanford Üniversitesi’nde doktora öğrencisi olan Craig Silverstein idi. 2019-2020 istatistiklerine göre arama motoru pazarının % 90’lık kısmı google’ a aittir ve Google kullanıcıları saniyede 100.000’i aşkın arama yapmaktadırlar.

Google 22. Doğum Gününü “Özel Doodle” ile Kutluyor

Tüm dünyada özel ve anlamlı olayları özel bir doodle ile kutlayan Google, kendi doğum günü için de özel bir doodle hazırlayarak bugün bize merhaba dedi.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi