2020 Yılı 72.Emmy Ödülleri

72. Emmy Ödüllerine “Succession”, “Schitt’s Creek” ve “Watchmen” Damgayı Vurdu

2020 Yılı 72.Emmy Ödülleri

2020 yılı 72.Emmy ödülleri sahiplerine kavuştu. Koronavirüs nedeniyle video konferans üzerinden yapılan ödül töreninde geleneksel kırmızı halı geçilişleri yapılamasa da Emmy Ödül töreni her yıl olduğu gibi yine dikkatleri üzerine çekti.

72. Emmy Ödüllerine “Succession”, “Schitt’s Creek” ve “Watchmen” Damgayı Vurdu

2020 yılı Emmy Ödülleri’nde “En iyi Drama Dizisi” ödülünü Succession alırken, Jeremy Strong ise Succession’daki oyunculuğu ile Drama dalında “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı.

Schitt’s Creek ise “En İyi Komedi Dizisi” ödülüne layık görülürken En İyi Mini Dizi” ödülünü ise Watchmen aldı. Bu yıl düzenlenen ödül töreninde drama dalında “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü ise Euphoria’daki üstün performansı ile Zendaya’ ya verildi.

2020 Yılı 72.Emmy Ödülleri

2020 Yılı 72.Emmy Ödülleri: Succession
2020 Yılı 72.Emmy Ödülleri: Succession

Başarı

2020 Emmy En İyi Drama Dizisi ödülünü alan Sucession ABD, HBO yapımıdır. Dizide bir medya imparatorunun ailesi ile ilişkileri ele alınmaktadır. Medya şirketinin başında yer alan baba çocukları ile amansız bir iktidar savaşı içindedir. Babalarının artık emekli olup işten çekilmesini ve işi kendilerine devretmesini bekleyen çocuklar babalarının verdiği karar ile şaşkına dönerler. Dizide; Brian Cox, Jeremy Strong, Sarah Snook, Kieran Culkin, Matthew Macfadyen, Nicholas Braun gibi birçok ödüllü ve ünlü oyuncu yer alıyor. Dizi, Türkiye’de BeIN Connect Drama kanalında yayınlanmaya devam ediyor.

2020 Yılı 72.Emmy Ödülleri: Schitts Creek
2020 Yılı 72.Emmy Ödülleri: Schitts Creek

Schitt’s Creek

Emmy Ödüllerine damga vuran Schitt’s Creek aslında bir sitcom dizisidir. Komedi dalındaki tüm ödülleri alan dizi bu alanda bir rekora da imza atmıştır. Dizinin konusuna gelince; Ülkedeki en iyi video kiralama şirketlerinden birinin sahibi ve ailesi şirket yöneticileri tarafından dolandırılır ve mal varlıklarını kaybetmeye başlarlar. Dolandırılan ailenin elinde tek bir varlıkları kalır o da Schitt’s Creek kasabasıdır. Aile bu mülkleri ile daha önce hiç ilgilenmemiş hatta bu mülke bile sahip olduklarını unutmuşlardır. Değeri olmayan bu mülke devlet bile el koymamıştır. Tüm mülkleri elden gidince ve para sıkıntısına düşünce aile bu kasabayı düzenleyip satmaya karar verirler. Böylece kaybettikleri parayı bu kasabanın satışı ile yeniden kazanmayı hedeflerler fakat bu istekleri pek de kolay gerçekleşmeyecektir. Bu komik ve keyifli dizide Amerikan Pastası’ndaki rolü ile ünlenen Eugene Levy yer alıyor. Catherine O’Hara, Daniel Levy, Annie Murphy gibi başarılı ve ünlü oyuncuların rol aldığı dizi 6 sezondan oluşuyor.

2020 Yılı 72.Emmy Ödülleri

2020 Yılı 72.Emmy Ödülleri: Watchmen
2020 Yılı 72.Emmy Ödülleri: Watchmen

Watchmen- Dizi

11 dalda aldığı ödülleri ile 2020 Emmy Ödüllerine damgasını vuran Watchmen, efsane çizgi roman Watchmen’ den uyarlanmıştır. 2009 yılında sinema filmi olarak gösterime girmiş ve büyük bir başarı yakalamış olan sinema filminden sonra 2019 yılında dizi uyarlaması yapılmıştır. Sinema filminin aksine dizi uyarlamasında yeni bir hikaye anlatılmaktadır. Gerçek bir hikaye ile başlayan dizi günümüzde geçmektedir ve ırkçılık politikasını konu almaktadır.  Jeremy Irons, Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Jean Smart, Tom Mison, Louis Gossett Jr, Yahya Abdul- Mateen II gibi usta oyuncular bu ödüllü dizide yer alıyor.