Prison Break’in 6. Sezonu Geliyor!

Prison Break’in 6. Sezonu Geliyor!
Prison Break’in 6. Sezonu Geliyor!

Prison Break’in 6. Sezonu Geliyor!

Ülkemizde son dönemde Netflix üzerinden yayınlanan daha önce de FOX kanalında ve CNBC-e kanalında gösterime girmiş olan, oldukça da fazla beğenilen Prison Break adlı dizinin yeni sezonu olacak mı?, dizi devam edecek mi? sorularının cevapları merak ediliyordu.

Dizinin başrol oyuncularından bir olan Dominic Purcell’in açıklamalarına göre bu efsane dizinin 6. Sezonu yakında gösterime girecek.

Dominic Purcell “Prison Break’in 6. Sezonu Geliyor!”

2005 yılından 2009 yılına kadar 4 sezon ile izleyicilerin gönlünde taht kuran ve önemli bir izleyici kitlesine sahip olan dizi, 2017 yılında çok daha farklı bir hikaye ile izleyicileri şaşırtmıştı. 5. Sezonun hemen ardından ise 6. Sezon gelecek denmişti fakat bu konu ile ilgili açıklamalar sadece bununla sınırlı kalmıştı. Bir süre sonra da çeşitli nedenlerle dizinin çekimi defalarca ertelenmişti.

Dizinin izleyici kitlesi için Prison Break’in akıbeti ile ilgili soru işaretleri sürerken başrol oyuncularından Dominic Purcell’ in Twitter hesabından yaptığı açıklamaları izleyicilerini heyecanlandırdı.

Prison Break Dizisi Oyuncuları ve Konusu

Türkçe adı “Büyük Kaçış” olan Prison Break; ABD yapımı, aksiyon temalı dizidir. FOX şirketi tarafından 2005 yılında dizi olarak hayatımıza giren Prison Break oyuncu kadrosu ile de göz dolduruyor.

Başrollerinde Dominic Purcell, Sarah Wayne Callies, Amaury Nolasco, Wentworth Miller gibi yetenekli oyuncuların bulunduğu dizi yaklaşık olarak 42 ülkede gösterime girmiştir. Gösterime girdiği her ülkede milyonlarca seyirciyi ekran başında tutmayı başaran dizi büyük ilgi görmüştür.

Suçsuz yere idam cezası olan bir mahkum ve kardeşinin mücadelelerini işleyen dizi aksiyon öğelerine sahip olduğu kadar duygusal yanı ile de dikkat çekmektedir. Dizinin başrol oyuncularında Dominic Purcell, 2007 yılında Australian Film Institute tarafından yapılan ödül töreninde En İyi Aktör ödülünü almıştır. 2006 yılında People’s Choice Award’da Favori Yeni TV Drama ödülüne layık görülmüştür. 2006 yılında Altın Küre Ödülleri’nde Drama Alanında En İyi TV Dizisi adaylığı, 2006 Emmy Ödülleri’nde ise Ramin Djawadi , filmin müziği ile Outstanding Main Title Theme Music ödülünü almıştır.