Günler Geceleri

Günler Geceleri

Günler Geceleri …

Günler geceleri.. Geceler günleri sinesinde saklıyor.. Bende seni sinemde saklıyorum..

Sinemdeki gizli yaram nar-ı Aşkım Seni görmüyorum dokunamıyorum Serinlik var içimde…

Bulutlar içime çökmüş yağmur serinliği bırakıyor… Öyle yalnızım ki … Üşüyorum… Yüreğine sarılıp ısınmak istiyorum..

Hayalini kurduğum hayattan çok uzakmışım gibi hissediyorum.. Kurduğum hayaller birer birer yıkılıp duruyor.. Bense kıpırdamadan öylece duruyorum…

Pencereden dışarı bakıyorum.. Gözüm penceremin önündeki sögüt ağacına takılıyor.. Ağaçtaki yaprakları insanlara benzetip sayısız anlamlar yüklüyorum ..

Günler Geceleri

Bir yaprak düşüyor penceremin önündeki ağaçtan… işte diyorum bir sevda daha bitti..

Seviyorum diyen biri daha gitti diyorum.. Süzüldü ve yavaşça gitti… Kalbim ağrıyor…

Şimdiye kadar hiç yağmadığı kadar gözlerime yağmur yağıyor.. Gözlerin daha ömrümden kaç vakit götürür.. Kaç kez deviririm sensizligi anlatmak için kurduğum cümleleri..

Gözlerimden bu yağmurlar yağarken kaç kez daha sırılsıklam olurum.. Kaç kez yağmursuz bile ıslanırım bu satırlarda .. Kokun daha ömrümden kaç ömür götürür…

Söyle… Susma … Dokun kalbime… Dinle…. Gelsen… Bayram edecek bir çocuk var içimde.. Baksan.. Dinecek yağmurlar var gözlerimde..

Ses etsen… Dinecek bir uğultu var yüreğimde..

Sarılsan… Geçecek bir ağrı var ruhumda.. Bizim yunus der ki.. Verirsin celalinden cefa Cemalinden vefa ikisi de cana sefa lütfun da hoş ..kahrın da..

Bir duruşu, bir hüznü, bir mutluluğu, bir acıyı, bazen bir tebessümü, dile gelmeyen sözcükleri, umutları, kısaca sana dair ne varsa heybeme yüklenip … Eyvallah… Deyip Gidiyorum ..

Gökçe Şahin

Anlamadan usunda tutunmaz düşler.. Düşlerin yoksa sende yoksun...