Alçıpan Tv Ünitesi

Alçıpan Tv Ünitesi

Alçıpan Tv Ünitesi

Yaşam alanlarında en çok vakit geçirilen yerlerin başında televizyon olan oda veya salonlar gelir. Her zaman göz önünde olan bu alanların dekorasyonu ve işlevselliği de büyük önem taşımaktadır. Mobilya olarak televizyon ünitesi yaptırmak daha pahalı olacağı ve istenilen her modeli uygulama zorluğu olacağı için alçıpan tv üniteleri tercih edilmektedir.

Alçıpan Tv Ünitesi

Alçıpan tv ünitesi yapılmasında galvaniz profiller ve alçı paneller kullanılmaktadır. Galvaniz profiller ünitenin karkasını oluşturur. Yapılan karkas üzerine alçıpan vidalanır.

Oluşturulan karkasın sağlamlığına, istenilen ölçülere uyulmasına, terazi ve gönyesinin tam olmasına dikkat edilir. İsteğe göre gizli ışık bandı yapılabilir.

Karkas sistemi oluşturulduktan sonra elektrik sistemi için gerekli tesisat yapılır. Karkas imalatı bittikten sonra üzerine alçıpan vidalanır. Alçıpan köşelerine köşebent takılır, ek yerlerine derz bandı çekilir.

Alçıpan üzerine saten alçı çekildikten sonra zımpara ve boyası yapılarak imalat sonlanır. Spot yapılacak yerler sonradan açılır.

Işıklandırma ile ilgili spot ve led aydınlatmaların montajı tamamlanır. Santiyede.com web adresimizdeki modellere bakarak benzer ünite yaptırabilirsiniz. Yada kendi modelinizi tasarlayıp iyi bir ustaya işçiliğini yaptırabilirsiniz.

Bunun haricinde en çok beğenilen alçıpan tv ünitelerinde duvar kağıdı, taş kaplama, dekoratif köşe çıtaları, çeşitli aksesusarlar, ahşap malzemeler kullanılmaktadır.

Dekoratif taş kaplama ve gizli led aydınlatma ile birlikte televizyon etrafında oldukça güzel bir görüntü oluşturacaktır.

Tv ünitesinde raf sistemi olarak cam kullanılabilir.

Cam raflarla ayrılan bölmelere dekoratif eşyalar ve aksesuarlar konulabilir.

En çok beğenilen televizyon ünitelerinde gizli ışık bandı ve spot ışıklarda kullanılmaktadır.

Duvar kağıdı, led aydınlatma, spot, doğal taş kaplama, alçıpan tv ünitelerinde yapılan tasarımı tamamlayan malzemelerdendir.

Yapılan imalatta raf yerleri yapılabilir. Böylelikle bu şekilde açık raflarda kitap, aksesuar, tv elemanları, çerçeve, biblo, tv ses sistemi, dvd player, süs eşyaları sergileyebilirsiniz.

Yapılacak imalatta; odanın şekline, büyüklüğüne, tavan imalatı ile uyumuna, odadaki eşya ve mobilya uyumuna dikkat edilmelidir.

Gerçekleştirilmesini istediğiniz modellerin fiyatları bulunduğunuz bölgeye ve istenilen modelin zorluğuna göre değişiklik gösterebilir. Ortalama basit modeller 1000-1500 tl den başlamaktadır.

Daha fazlası ve resimli modelleri için santiyede.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.