Televizyon da sinyal yok kablonuzu kontrol edin hatası

Televizyon da sinyal yok kablonuzu kontrol edin hatası

Televizyon da sinyal yok kablonuzu kontrol edin hatası

Televizyonda kendiliğinden sinyal yok uyarısı çıkarsa ne yaparsınız? Özellikle son günlerde çok fazla rastlanan bir arıza var ki, oda; televizyon da sinyal yok kablonuzu kontrol edin problemidir. Böyle bir sorun yaşıyor veya televizyona hiçbir şekilde sinyal gelmiyorsa bu arızanın çözümü için doğru yerdesiniz.

Televizyonların kendi kendine hiçbir sebep yokken sinyalin gitmesi biraz canınızı sıkabilir. Fırtınalı havalarda bile televizyonda hiçbir kanal sinyal yok hatası vermezken aniden kendi kendine televizyonda sinyal yok sorunu ile karşılaşmanız durumunda bu sorundan hemen kurtulmak için en yakın uyducular ile görüşme sağlamalısınız.

Örnek vermek gerekirse: Hangi il ve ilçede ikamet ediyorsanız ilçe ismini başa yazıp sonrasında uydu servisi yazıp uydu servislerini internet üzerinde ararsanız size en yakın uydu tamircilerine ulaşabileceğinizi düşünüyorum.

Televizyon da sinyal yok kablonuzu kontrol edin hatası

Televizyonda sinyal yok yazıyorsa ve kanallar çekmiyorsa bunun çok fazla sebebi olabilir. Bizler sıklıkla rastlanan bazı nedenleri buraya yazacağız. Sizler burada yazılan parçaları tek tek kontrol ederseniz televizyon sinyal yok hatasının çözümünü mutlaka yapabileceğinize inanıyorum. Eğer aşağıda yazdığımız bazı sinyal yok sorunlarının nedenlerini kontrol etmenize rağmen yine de televizyon kanallarınız çalışmıyorsa o zaman sizlere en yakın bir uydu servisi ile iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır. Örnek olarak İstanbul’da yaşıyor ve Arnavutköy de çanak antenci arıyorsanız o zaman Arnavutköy uydu servisi firmasından destek alabilirsiniz.

reklam
  • Çanak anten ayarı bozulmuş olabilir.
  • Uydu anten kablosu kopmuş, yerinden çıkmış, zedelenmiş olabilir.
  • Lnb bozulmuş, su girmiş, şase yapmış veya kısa devre hatası vermiş olabilir.
  • Çanak anten yerinden tamamen sökülmüş olabilir.
  • Çanak anteni kırılmış olabilir.
  • Receiver fabrika ayarlarına dönmüş olabilir.
  • Uydu cihazı kanalları silinmiş olabilir.
  • Televizyonunuz bozulmuş olabilir.

Sinyal yok hatasının çözümü

Çanak anten tamirlerini yapmak için öncelikle cesaretli olmanız ve el becerinizin iyi derece de olması gerekir. Çanak antene ulaşmakta zorluk yaşıyorsanız hiçbir şekilde dokunmamanızı ve durumu derhal Gaziosmanpaşa uydu servisi ve buna benzer uydu tamircisi iş yerlerine bildirmenizi tavsiye ediyoruz.

Çanak anten elinizin altındaysa ve ben bu çanak anten tamirini yapabilirim bana bir şey olmaz diyorsanız o zaman sizlere televizyonda sinyal yok kablonuzu kontrol ediniz hatasının çözümünü anlayacağız.

Öncelikle kararlı olun ve ürünleri sırasıyla tek tek kontrol ederek ilerleyin.

İlk önce çanak antenin yanına gidin. Uydu antenin yerinde olup olmadığını ve eskiden baktığı yörüngenin aynısının olup olmadığını kontrol edin. Eğer çanak anten normal duymuyorsa o zaman çanak anten tamircilerini aramanız daha doğru olur.

Anten kablonuzu kontrol ediniz. Anten kablosunun üzerinde çatlaklar varsa veya duvarlara sürtmelerden dolayı zedelenme varsa derhal anten kablonuzu yenisi ile değiştirin.

Receiver uydu alıcısının içerinde yer alan tv kanallarının kanal sıralamasına bakın. Eğer kanal sıralamasında bir anormallik varsa ve sizin kullandığınızın kanal listesinden daha bir farklı duruyorsa o zaman kanalların hepsini silin ve yeniden yükleme yapın.

Kaynak: https://www.montajuyduservisi.com

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi