Kombi bozuldu ne yapmalıyım

Kombi bozuldu ne yapmalıyım

Kombi bozuldu ne yapmalıyım

Hayatımızın en vazgeçilmez ürünlerinden biri muhtemelen kombilerdir. Kombi bozulduğu zaman ne yaparsınız? Kombi arızası karşısında neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? İşte burada paylaştığımız bu makalemiz de Kombi bozuldun da ne yapacağınız ile ilgili sizlere bazı formüller vereceğiz. Sizler bu sayede belki de hiç kombi servisi firmalarını çağırmadan kombi arızasını çözmüş olacaksınız.

Öncelikle bilmeniz gereken çok önemli bir husus var. Kombiler yanıcı gaz ve elektrik ile çalışmasından dolayı yetkili olmayan veya yaka kartı olmayan özel kombi servisleri haricinde hiç kimsenin müdahale etmemesi gerek cihazlardır. Bunlara anlatacağımız bilgiler kesinlikle bir bilgi doğrultusunda olup sizler sadece kombi arızası için ne kadar ücret verebileceğinizi öğrenmek için bazı bilgiler verilmektedir.

Kombi bozuldu ne yapmalıyım

İlk önce kombi arızasını tespit edin

Kombiler bozulduğu zaman kombi ekranında kombi arıza kodu belirlenir. Bu arıza koduna bakarak kombinin nasıl bir arıza verdiğini anlayabilir ve bu arıza kodundan yola çıkarak kombi tamirini yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

Bazı durumlar da kombi arıza koduna geçmez. Bu seferde tamamen bir elektrik aksamından arızanın meydana geldiğini anlayabilirsiniz. Kombi tamamen bozulmadığı sürece ve kombiye elektrik geldiği sürece kombinin arızasının ne olduğunu tahmin etmek hiçte zor değil. Sizler kombide meydana gelen arızanın ne olduğunu ve kaç para tutacağını öğrenmek için bu arıza kodlarından yola çıkabilirsiniz. Kombi arızasının hangi sebepten kaynaklandığını öğrenmek için Eyüp kombi servisi kombi tamir dükkanında da kombi arıza kodunu belirterek öğrenebilirsiniz.

Kombi teknik servislerinden randevu alın

Kombi arızasını tespit ettikten sonra belirtilen arıza kodunda açıklanan muhtemel bozuk olan parçayı değiştirebiliyorsanız o zaman kombi yedek parçasını satan kombi tamircilerinden ürün alıp kombi tamirini kendiniz yapabilirsiniz. Kombi bozuldu ne yapmalıyım konumuza başlarken en başında da anlattığımız gibi “Kombi tamiri için mutlaka bir kombi servisine başvurun” demiştik. Basit arızaları kendiniz yaptınız ama yine de kombi çalışmadı. Su ısınmadı veya petekler ısınmadı. Artık bu süreçten sonra mutlaka bir kombi tamircisi ile çalışmanız gerektiğini unutmayın. Fatih kombi servisi ve buna benzer tem yetkili kombi tamircileri sizlere yardımcı olacaklardır.

Alıntı: https://temkombiservisi.com