WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Olur

Wordpress Eklenti Kurulumu Nasıl Olur

WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Olur?

Pek çok internet sitesi için eklentiler önemli ayrıntılar içermektedir. WordPress eklentisi de içeriğinde pek çok bilgiyi barındıran bir kurulumdur. Diğer eklentiler gibi güncel sürümünü bilgisayara indirerek kolay bir şekilde kurulumu gerçekleştirmek mümkündür.

Ancak bu eklenti için bazı formatlar uyum sağlamayabilir. Bu nedenle zip olarak adlandırılan dosya içeriğini tercih etmek önem taşımaktadır. Zip formatı ile dosyayı indirerek bilgisayarınıza bu eklentiyi tercih edebilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sırası ile yükleme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. İlk olarak kaydedilen dosyaları yeni eklentiler bölümünden aktararak kurulumu kolayca tamamlamak mümkün olacaktır.

WordPress eklentisi son dönemlerde en popüler olan arama eklentileri arasında yer almaktadır. Bu içeriği bu derece popüler yapan ise pek çok alanda ve pek çok konuda bilgi barındırmasıdır.

reklam

WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Olur

WordPress Nedir Ve Nerelerde Kullanılır?

WordPress son dönemlerin en popüler olan bireysel yayın akışıdır. Pek çok kişi kolaylıkla bu içerikten faydalanmaktadır. Ancak WordPress kendi içinde iki kategoride incelenmektedir.

Bunlar wordpress.org ve wordpress.com olarak iki seçenek olarak kullanılmaktadır. Her iki içeriğinde farklı bilgi donanımı söz konusudur.

Bu nedenle WordPress hangi alanda kullanılacaksa bu detaylar seçilmektedir. Buna örnek verilecek olursa; sadece web detaylı arama yapacaksanız ve fazla eklentiye ihtiyaç duymuyorsanız wordpress.com sayfanızda yüklü olmalıdır.

Bu içerik sistemde Google gibi arama detayı olarak yer alacaktır. Ancak eklenti konusunda zengin olmayı tercihe diyorsanız org yazılımı  isabetli bir seçim olacaktır.

WordPress’i Neden Tercih Etmelisiniz?

Günümüzde internet sitelerinin önemi kuşkusuz tartışılmaz. İnternet sitesi artık hemen hemen bir zorunluluk halini almaktadır. Bu nedenle kolay bir web sitesi kurulumu için bazı içerikleri satın almak gerekmektedir.

Bunun için de bazı formatları temini önem taşımaktadır. İnternet sitesinin kurulumu için ek olarak bazı alt yapı programlarını da bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir.

İşte bu aşamada herhangi ek bir içerik yüklemeden WordPress sayesinde kolaylıkla bir site açabilmek mümkün olmaktadır. WordPress sayesinde herhangi ek bir sisteme ihtiyaç duymadan site açabilir ve yönetebilirsiniz.

Bu nedenle son zamanların en çok tercih edilen yazılımları arasında yer almaktadır. Ayrıca bu format ile pek çok eklenti ile aynı anda sınırsız bir bilgi ağına sahip olabilmek mümkündür.

WordPress Formatını Yeni Kullanacaklar İçin Öneriler

WordPress son zamanlarda web dünyasının en çok aranan eklentileri arasında yer alıyor. Özellikle kolay bilgi akışı ve hafızasında sınırsız konu barındırması nedeni ile en çok tercih edilen kurulumlar olarak ifade ediliyor.

Ancak bu eklentiyi doğru anlamda kullanmak için içerik hakkında net bilgilere sahip olmak gerekiyor. Bu içerikte önemli olan diğer detay ise; kendi içeriğinde pek çok eklentiyi de barındırmasıdır.

Bu eklentiler sayesinde bilgi ağı ve bilgi akışı oldukça kolay olmaktadır. Kullandığınız farklı bir arama formatına WordPress eklentisini tanımlamak daha kolaydır.

Ancak ilk arama içeriği olarak WordPress kullanmak istiyorsanız bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Sadece eklenti olarak bu kurulumu tercih edecekseniz diğer eklentilerden kurtulmanız gerekecektir.

Ancak bu şekilde ana eklentiler ile yan eklentileri kullanmanız mümkün olacaktır. WordPress formatı ile kolay site kurulumu yapabilir ve bilgi akışına önemli bir destek sağlayabilirsiniz.

Birden Fazla Eklenti Almak İçin Neler Yapılmalıdır?

Hepimiz arama tercihlerinde birden fazla eklenti kurulumu ile  arama seçeneklerimizi zenginleştirmek isteriz. Bunun için bazı detayları gözden kaçırmamak gerekiyor.

Eğer WordPress üzerinden birden fazla eklenti almak istiyorsanız org kavramını iyi tanımanız gerekmektedir. Eklentileriniz daha fazla olsun istiyorsanız ve daha fazla bilgi akışına sahip olmak istiyorsanız WordPress.org kurulumu doğru bir tercih olacaktır.

Bu içerik ile birden fazla eklenti kurulumu gerçekleştirmek kolay olmaktadır. Bu seçenekten sonra dilediğiniz eklentiyi bu içerikten aratarak kolayca elenti kurulumunu gerçekleştirebileceksiniz.

Kurulum konusunda tercih ettiğiniz linkler sizi doğru anlamda yönlendirecektir. Bu sayede sınırsız konu dağılımına ve bilgiye erişim sağlamak kolaylaşacaktır.

WordPress Kullanmak İçin Ödeme Yapmak Gerekiyor Mu?

Yeni bir site kurmak için belirli bir maddiyatı gözden çıkarmak gerekiyor. Öncelikle bazı yazılımları satın almak ve bunu bilgisayar üzerinde tanımlamak gerekiyor.

Bu süreç hem yeni bir sitenin alt yapısı için hem de WordPress için belirli bir ödemenin yapılması demek oluyor. Bunların ışığında ise WordPress ücretsiz olarak kullanılabildiği için pek çok site içeriğine koşulsuz fark atıyor.

Bunu örneklendirecek olursak eğer medya ortamında yayılmasını istediğiniz videoyu yine WordPress eklentisi sayesinde pek çok video içeriğinde paylaşabiliyorsunuz.

Bu eklentilere örnek verecek olursak eğer YouTube video eklentisi en favori olan içeriklerden biri olarak gösterilebilmektedir.

Böylece hemen hemen pek çok bilgi akışını elde edeceğiniz gibi, size ait ya da farklı kaynaklar konusunda aktarım bulunabilmektesiniz.

Google Chrome arama eklentisi de dahil olmak üzere pek çok arama içeriğine sahip olmanız mümkün olabiliyor.

WordPress Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

WordPress pek çok siteye ve site alt yapısına  göre kullanımı oldukça kolay olan içeriklerden biridir. Bu yazılımı kullanmak için iki seçeneği iyi bilmek gerekiyor.

Eğer eklenti için WordPress tercih etmek istiyorsanız buna eş değer olan içeriği yüklemeniz ve buna göre site kullanımı gerçekleştirmeniz gerekiyor.

WordPress ’in en önemli özelliği diğer alt yapı yazılımlarına göre kolay olması ve kişinin herhangi bir yazılımcıya ihtiyaç duymadan site kurabilmesi ve de paylaşım yapabilmesidir.

Özellikle son dönemlerde bir blog sitem olsun diyorsanız kesinlikle kolaylıkla faydalanacağınız içeriklerin başında yer alıyor. Eklenti olarak pek çok içeriği denemenize ve yayım yapabilmenize olanak sağlıyor.

WordPress kullanırken doğru kurulum ile ne şekilde kullanacağınızı bilmeniz yeterli oluyor. WordPress kurulum aşamasında kişiyi kendi sistemi içinde olan içerik ile yönetiyor ve kısa sürede kurulum ve eklenti oluşmasında olanak sağlıyor.

WordPress Tema Nedir Ve Ne İşe Yarar?

WordPress kendi içinde pek çok önemli kurulum seçenekleri sunuyor. Bunlardan biri de WordPress tema olarak nitelendiriliyor. Tema bir nevi kurmuş olduğunuz sitelerde konu ayrımı ve bilgi içeriği olarak da yorumlanabiliyor.

Arama yapmak istediğinizde gerekli bilgilere bu temalar aracılığı ile ulaşmak mümkün olabiliyor. Arattığınız konuların fazlalığı ve aynı başlık olarak karşınıza çıkması sistemin tema şeklini bir bakıma doğru olarak tanımlıyor.

Bu duruma örnek verecek olursa satılık ev için ilan aramasında WordPress üzerinden arama gerçekleştiriyoruz. Satılık ev olarak karşınıza çıkan tüm konu içeriklerini bir tema grubu olarak tanımlayabilirsiniz.

Temaların bu açıdan bakıldığında öneminin çok olduğu anlaşılıyor. Yine bu içerik üzerinden blog siteleri, marka siteleri, şirket adına kurulan ticaret siteleri ve pek çok kamu ve kurumlara ait siteler açılabiliyor.

WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Olur

WordPress Eklenti Nedir? WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Olur?

WordPress içeriğinin en önemli özelliklerinden biri de birden fazla eklentiyi bünyesinde barındırmasıdır. WordPress eklenti ise; sitenin içerisinde pek çok konuda size yardımcı olacak parçalar olarak görebilirsiniz.

Bu eklentiler sayesinde pek çok paylaşımı yapabilir, etkinlik, reklam, tanıtım, satış gibi pek çok konu içeriği ile ilgili bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

WordPress formatının kendi site içeriğinin ücretli olmasının yanı sıra bazı eklenti ve formatlarını site üzerinden satın alabilmektesiniz. WordPress yazılımı üzerinden site açabilir, ürün tanıtabilir, reklam konularında pek çok kitleye ulaşabilir ve video yayınlayabilirsiniz.

Selçuk Softa

Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar.