En İyi Rulman Firmaları

En İyi Rulman Firmaları

En İyi Rulman Firmaları

Makine sektöründe can damarı olarak görev alan rulman çeşitleri vardır. Bu parçaların kullanım amacı şafta gelen yüklerin taşınarak şaftın aşınmasına engel olmaktır. Rulmanın aşınması durumunda ise ana malzeme olan şaft değişimine gerek olmadan rulmanın yenilenmesi yeterli olur. Bu şekilde sistem devamlılığı sağlanır. Bir nevi şaftınızın zarar görmesini engelleyen sigortalardır.

Rulmanın performansını etkileyen en önemli faktör çelik kalitesidir. Örneğin, Timken markası ürünlerinde yüksek kapasiteli çelik kullanmaktadır. Bu şekilde üst düzey verim almanız sağlanır. Uygun tedarik koşullarında talebe yönelik yaratıcı çözümlerin sunulduğu akrulman.com.tr adresinde Timken, GRW ve THK gibi rulman firmaları ve ürünlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

En İyi Rulman Firmaları

Rulmanların Görevleri

– Sürtünmeyi azaltarak sürtünme sonucu oluşan güç kaybını, verimsizliği, aşınma, direnç gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmak

– Şaftta kullanılan rulman çeşitleri eksenel olarak doğrusallığı sabitler.

– Yük taşıma görevi ile radyal, eksenel, kombine yükleri taşmasını kolaylaştırır.

Rulman Çeşitleri

1.) Yataklı Rulmanlar

Bu rulmanlar özellikle makine üreten firmalar tarafından kullanılmaktadır. Montaj alanında kolaylık sağlamalarının yanı sıra iş yükünün hafiflemesinde etkilidir. Bu şekilde zamandan tasarruf edilir. Özellikle rulmanların takıp çıkarılmasının zor olduğu alanlarda tercih edilir. Ürün kategorisi içerisinde en kaliteli ürünler sunan rulman firmaları ürünlerini bulabilirsiniz.

 

Rulman

2.) Endüstriyel Rulmanlar

Her markanın kendine özel tasarımlarda ve modellerde rulmanları olabilir. Endüstriyel modeller daha çok vidrasyona dayanıklı kırıcı rulmanlar olarak kullanılır. Paslanmaz özellikte olan ürünler elektrikli motor rulmanları olarak tercih edilirler. Bu rulmanların çeşidi sık tane silindirik rulmanlardır. Silindirik rulmanlar birbirinden ayrılması mümkün olan göbek ve kafese sahiptir. Özellikle kafesli olanları tercih edilir. Tek, çift ya da çok sıralı olarak kategori gruplarında yer alıyor. Kafes yapısı ile düşük sıcaklıklarda ve seste çalışma imkanı vermektedir. Zor kullanım şartları baz alınarak üretilmişlerdir. Değişen model ve markaları rulman fiyatları üzerinde etkilidir.

En İyi Rulman Firmaları

 3.) Döner Tabla Rulmanlar

Döner tablalı modeller yüksek hassasiyetli makaralı rulmanlardır. Takım tezgahları için kullanılabilen ürünler en zorlu işleme görevlerinde tercih edilir. Önceden yüklenen ve greslenen yatak ünitelerinin yanında radyal yüklerin eğilme momentlerini destekler. Yüksek hızlı tornalama ve ağır frezleme için döner tabla yatakları sunan rulman firmaları arasında kaliteli ürünler sunan seçenekler bulabilirsiniz.

4.) Raylı Sistem Rulmanları

Rulmanlar raylı sistemler için hayati önem taşıyan ürün gruplarıdır. Bu alanda kullanılan modeller hızlı kurulum sağlamakta, bakım maliyetini düşürmekte ve tork kontrolü sunmaktadır.

Tekstil sektörüne özel olarak kullanılan modellerde oldukça kaliteli ve tasarruflu sonuçlar oluşturmaktadır. Yüksek hassasiyetli spindle rulmanlar, dental ve medikal rulmanlar, masraf ve küresel rulmanlar gibi farklı alanlarda kullanılabilecek ürünler ürün kataloğunda bulunuyor. Kullanılan malzeme ve markasına göre değişen rulmanlar, Akar Rulman bünyesinde her sektöre özel rulman fiyatları içeriyor.