Konut Sigortası Fiyatları

Konut Sigortası Fiyatları

Konut Sigortası Fiyatları

Konut sigortası fiyatları tercih edeceğiniz firmadan firmaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sigorta türü ile evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Neden Konut Sigortası Yaptırmam Gerekiyor?

Burada konut sigortasının zorunlu olmadığını ve isteğe bağlı bir sigorta türünün olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Olası bir felakete karşı maddi kayıplarınızı güvence altına alabilirsiniz. Kötü durumlar, sürpriz bir şekilde karşımıza çıkabilir. Aniden yangın çıkabilir, birden deprem olabilir ya da evinizi su basabilir. Bunun gibi pek çok kötü durum, habersiz bir şekilde meydana gelebilir. Konut sigortası fiyatları konusunda araştırma yaptıktan sonra, bütçenize uygun bir sigortayı tercih ederek, eşyalarınızı ve evinizi garanti altına alabilirsiniz. Bu durumda ödeyeceğiniz miktar ile daha sonra cebinizden çıkacak miktar arasında dağlar kadar fark olacaktır. Konut sigortası için ödeyeceğiniz tutar ile hasar sonrası karşınıza çıkacak tutarı siz karşılaştırabilirsiniz.

Kimler Konut Sigortası Yaptırabilir?

Konut sigortası fiyatları firmalara göre değişebilir. Ancak sizler konut sigortası yaptırmak istiyorsanız, illa ki ev sahibi olmanıza gerek yok. Kiracı olarak da eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz. Kiracılar bu noktada eşya teminatı alarak da eşyalarınızı güvence altına alabilirler.

Konut sigortası, ev ve içerisinde olan eşyaları, belgeli, evrakları vb. durumları koruma altına alır. Eviniz kötü bir durumda olunca, kolay kolay kiracı bulamayabilirsiniz. Bu durumda da evinizdeki hesap çarşıya uymayabilir ve bayağı zor durumda kalabilirsiniz. Taşınma durumlar ve enkaz kaldırma gibi büyük maliyetler ile karşılaşabilirsiniz. Konut sigortası bu durumda, hayatınızı kolaylaştıracaktır.

reklam

 

Konut sigortası fiyatları konusunu araştırdığınızda, bu sigortanın karşılamadığı durumları da öğrenebilirsiniz. Evini güvence altına almak isteyen kişilerin, sigortanın karşılamadığı durumları bilmesi gerekmektedir. Bu durum sigorta yaptıracak kişiler için bu konular önemlidir.

Konut Sigortası Fiyatları

Konut sigortasının sunduğu şartlar, hemen hemen bütün şirketler için aynıdır. İşte konut sigortasının karşılamadığı durumlar şu şekildedir:

  • Kişinin kendi tarafından meydana getirmiş olduğu zararlar.
  • Savaş vb. olaylar. Yabancı düşmanlar, iç savaş, ayaklanmalar, grev vb. durumlar sigorta tarafından karşılanmamaktadır.
  • Nükleer yakıtın sebebi ile meydana gelen hasarlar,
  • Mekanik olaylar ya da alçak basınçlar sebebi ile binanın zarar görmesi sebebiyle, sigorta bu hasarları karşılamamaktadır.
  • Yangınsız çıkan ürünlerin uğradığı zararlar. Kısa devre, elektrikler, topraklama vb. durumlar,

Genel olarak konut sigortası, bu durumlarda, kişilerin masrafını karşılamamaktadır. Sizler de konut sigortası için firmalar ile konuşmaya gittiğinizde konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi