Adsense Uyumlu WordPress Temaları

Adsense Uyumlu Wordpress Temaları

Adsense Uyumlu WordPress Temaları

Adsense Google’ın web site sahiplerinin para kazanmasını sağlayan bir reklam servisidir. Bugün pek çok blog ve web site sahibi en çok Adsense uygulaması ile para kazanıyor. Bu uygulama kısaca reklam vermek isteyenler ve web site sahiplerini buluşturuyor. Ama tabi ki kullanıcılar ve site sahipleri kazançlarını arttırmak için bazı temalara da ihtiyaç duyuyor. Tema ve Adsense ilişkisi ve Adsense uyumlu WordPress temaları hakkında önemli bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Adsense İle Nasıl Para Kazanılır?

Bir web site sahibinin öncelikle bilmesi gereken şey, Adsense ile para kazanmak için reklamı doğru bir şekilde yerleştirmesi gerektiğidir. Bunun için kullanılabilecek çok sayıda eklenti de vardır. Ama bu eklentiler yardımıyla reklam koyabileceğiniz yerler de oldukça belirli ve sınırlıdır. Ana menünün hemen altı gibi daha detaylı ve belirli yerlere reklam yerleştirmek isterseniz daha ayrıntılı bilgilere de ihtiyacınız oluyor. Böyle özel bir yere reklam yerleştirmek isteyen bir web sitesi sahibi en azından okuduğu kodu anlayabilecek kadar kodlama bilse çok daha başarılı olabilir. Ama diyelim ki kodlama öğrenmek ve bunu çözmek için yeterince vakti yoktur. İşte o zaman, WordPress temaları yardıma koşar.

Anahtar Kelimeler Çok Önemli

Reklam yoluyla para kazanmanız mümkündür. Bugün herkes en çok reklamlarla para kazanıyor. Ama reklama tıklamak için yine de sayfanızın da tıklanma olasılığının yüksek olması gerekiyor. Yani tıklanmanız öncelikle yine anahtar kelimelere ve içeriğinize bağlıdır. Ne kadar çok içeriğiniz tıklanmışsa ve ne kadar çok anahtar kelimeyi yerinde kullanabilmişseniz o kadar çok tıklanabilirsiniz. Bu yüzden etkili bir SEO çalışması ile sayfanızı ya da sitenizi desteklemeniz büyük bir önem taşıyor.

SEO Çalışmasının Önemi

SEO çalışması için teknik destek almanız gerekebilir. Çünkü bu güncel olarak sürekli yenilenen bir alandır. İnternet dünyası günümüzde en hızlı değişen ve yenilenen alandır. Sayfanızın her türlü cihaza uyumu, içeriği, anahtar kelimeleri, hızı ve bağlantıları gibi pek çok faktör tıklanma olasılığını arttırıyor. Eğer SEO çalışmasına yeteri kadar önem vermezseniz başarılı olmanız çok zordur. Tabi bir de sayfanızın içeriğinin kalitesinin yükselmesi için gerçekten ilgilendiğiniz ve sevdiğiniz bir konuda sayfanızı hazırlamanız şarttır. Bunun için de sürekli kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Eğer ticari amaçlı bir sayfanız varsa ürünlerinizi sürekli yeniliklere göre yeniden denetlemeniz ve sayfanızın kullanışlılığını arttırmanız gerekiyor. Ama size destek çıkacak WordPress temaları için de aşağıdaki bilgiler işinize yarayabilir.

reklam

Adsense Uyumlu WordPress Temaları

  1. Newspapers Teması

Newspaper bugün en çok beğenilen ve satın alınan Adsense uyumlu WordPress temaları arasında yer alır. Bu temanın mükemmel avantajları bulunur. Öncelikle akıllı reklam sistemlerine sahip olması ile dikkat çekiyor. Bütün mobil cihazlar ve retina ekranlı özel cihazlar için geliştirilmiş olan bir kod yapısına sahip olması da cabasıdır. Ayrıca bu kod yapısı tamamen hıza dayanıyor. Bunların yanında oldukça şık bir tasarıma sahip olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Kod bilmeseniz bile Newspaper’ı tek bir tıkla demo yükleme sayesinde hemen cihazınıza yüklemeniz mümkündür. Geri kalan bütün ayrıntılar bu tema size yardımcı oluyor.

Adsense Uyumlu WordPress Temaları

  1. WordX / Adsense Uyumlu WordPress Temaları

Eğer online olarak yayınladığınız bir derginiz, haber sitesi ya da magazin sitesi sahibi iseniz WordX teması tam size uygun olabilir. Bu temanın en önemli avantajı görsel ve reklam boyutlandırması gibi özelliklere sahip olmasıdır. Ayrıca bilgisayardaki masaüstünüz bu temayla birlikte her zaman herhangi bir mobil cihaza yansıtılabiliyor. Bu özellikler site sahibinin fazla kodlama bilgisine ihtiyacı olmadan ve yorulmadan reklam yerleştirmesini sağlıyor. Reklam alanı yerleştirmek için eklentiye gerek kalmaması ve de ayrıca şık tasarımı ile en iyi temalardan birisidir.

Adsense Uyumlu WordPress Temaları

  1. Adsense / Adsense Uyumlu WordPress Temaları

MyThemeShop firmasının en çok satan ve en çok beğenilen temalarından birisi de Adsense teması. Bazı ziyaretçiler web sitesi gezerken reklam önleyici bir yazılımı tercih edebiliyor. Adsense’nin ilk özelliği bu ziyaretçileri belirleyebilmesidir. Hemen hemen en çok reklam yerleştirme olanağı sağlayan tema Adsense. Sayfanızın hemen her yerine Adsense aracılığı ile reklam koyabilirsiniz.

  1. Interactive

Interactive teması ana konusu teknoloji olan web siteleri için çok uygun ve SEO uyumlu. Ama Interactive’in en önemli özelliği okuyucunun sitede gezinirken neler yaptığı konusunda daha çok etkileşim sağlaması. Ama Interactive’in bütün özellikleri bununla sınırlı değil. Aynı zamanda kontrol paneli gücü, sosyal medyaya girmek için daha fazla butona sahip olması, haber bandı, farklı dillerde destek sağlaması, ajax yükleyebilmesi gibi özellikleri Interactive’i çok işlevsel bir tema haline getiriyor.

  1. Magazine

En derli toplu gözüken temalardan birisi olan Magazine aynı zamanda çok sık bir tasarıma sahip ve farklı reklamlar için çok zengin bir alan sunuyor. Tasarım anlayışı olarak üç sütunlu olan Magazine, kullanıcıların çok daha rahat okumasını sağlayan bir arayüz sunuyor ve reklamları en çok tıklanabilecek yerlere yerleştiriyor. İçerikleri daha çok ön plana çıkarabiliyor ve Twitter Bootstrap kütüphanesini de kullanabiliyor. Özelleştirme konusunda da çok fazla seçenek sunabiliyor. Tıklanma olanağınızı arttıracak temalardan birisidir.

  1. Truemag

Truemag reklamlarınızı öyle alanlara yerleştiriyor ki tıklanmamaları imkânsız hale geliyor. Bu şekilde tıklanma olasılığını en yüksek düzeye getiriyor. Bunu yaparken sitenizin çok daha profesyonel görünmesine de katkı sağlıyor. Çok işlevsel bir kontrol paneline sahip olan Truemag de üç sütunlu bir tasarıma sahiptir. Renkler ve fontlar açısından inanılmaz zengin ve onunla sitenizi şekillendirmek çok zevkli.

  1. Divi / Adsense Uyumlu WordPress Temaları

Divi’yi diğerlerinden ayıran en temel özellik harika ve çok seçenekli grafikleri ve çok rahat bir şekilde yönetebileceğiniz kontrol panelidir. Çok az bir vakitte Divi teması çalışarak sitenizi çok daha renkli ve eğlenceli bir görünüm kazandırabiliyorsunuz. Adsense aracılığı ile para kazanma konusunda şansınızı büyük oranda arttırıyor. Kullanımındaki rahatlık, hız ve çok şık olması Divi’nin tercih edilmesindeki diğer nedenlerdir.

  1. Pinstagram

isminden de anlaşılabileceği gibi bu tema İnstagram ve Pinterest’i birleştirmeyi amaçlamış ve büyük oranda başarılı olmuştur. Sosyal medyayla ilişkili olan web siteleri için özellikle önerilir ve uzun liste yayınlarına sahiptir. Sınırsız bir font ve renk seçeneğine sahip olan bu tema özellikle de entegre bileşenleri açısından öne çıkıyor.

  1. Goodlife

Goodlife ise hemen her türlü web sitesi için mükemmel temalardan birisi. Hem SEO uyumlu olması hem de hızı sayesinde size çok yardımcı olabiliyor. Ayrıca çok fazla sayıda eklentiye sahip olan bu tema ücretsizdir. Size hem çok şık hem de avantajlı seçenekler sunuyor.

Bu temaları kullanarak web sitenizi reklamları çok daha fazla tıklanan bir siteye dönüştürmeniz mümkündür. Ama tabi ki genel olarak web sitenizin SEO uyumu ve hızı da her zaman sizi öne çıkaracak unsurlardır.

Kısacası çok tıklanan bir web sitesine sahip olmak için öncelikle her yıl yenilenen SEO kurallarını takip etmeli ve Adsense konusunda sitenizi renklendirmelisiniz. İnternette çok tıklanmak çok fazla etkenle ilişkilidir.

Her zaman hepsini göz önünde bulundurmanız zor olsa da yeniliklerin de sıkı bir takipçisi olmanız şarttır.

Selçuk Softa

Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar.