Çamaşır Makinesi Neden Yürür

Çamaşır Makinesi Neden Yürür

Çamaşır Makinesi Neden Yürür

Çamaşır makineleri güçlü motor teknolojileri sayesinde yıkama programı sonunda sıkma işlevini son derece yüksek devir hızlarında gerçekleştirebilmektedir.

Bu şekilde çamaşırlardaki suyun tamamen arındırılmasını sağlamaktadır. Bu sayede de çamaşır makinesinden çıkan çamaşırlar daha kısa sürelerde kuruyabilmektedir.

Çamaşır makinesinin bu sıkma fonksiyonu makine modeline göre 1800 devir gibi devasa devir hızlarına kadar çıkabilmektedir.

Bu nedenle de çamaşır makinesinin kazanının bu hızlı dönüş ivmesinde ihtiyaç duyduğu sert esnekliği dinamik bir şekilde sağlayacak parçalar kullanılır.

reklam

Eğer bu parçalarda bir sorun meydana gelirse, yüksek devir hızında makinenin dengesinde problemler meydana gelir.

Bunun sonucunda da çamaşır makinesinin sıkma programında çok ses yapması ve hatta yerinden hareket etmesi gibi bir tablo ortaya çıkabilir.

Böyle bir tablonun kullanıcı tarafından ciddiye alınarak, gerekli müdahaleler için profesyonel Sultanbeyli Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunması gerekir.

Çamaşır Makinesi Neden Yürür? (Yerinden Oynar)

Çamaşır makinesinin kazanı yüksek devir hızında dönüş yaparken fazla ses çıkması ve makinenin yerinden hareket etmesi farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelebilir.

Çamaşır makinesine aşırı yük koyulması veya dengesizliğe yol açabilecek şekilde yük yerleşiminde bulunulması böyle bir durumun ortaya çıkmasına neden olur.

Bu tip bir durumda mutlaka dengeli ve ideal miktarda çamaşır yüklemeye dikkat edilmelidir.

Çünkü bu durum makinenin ilgili parçalarında arızalara da neden olabilir.

Çamaşır makinesinin amortisör, yay ve kazan dış kaplamasında teknik bir problem meydana gelmiş olabilir.

Böyle bir durumda ise çözüm için ancak donanımlı ve teknik bilgiye sahip profesyonel Arçelik Servisi uzmanlarınca müdahalelerde bulunulmalıdır.

Çamaşır makinesinde amortisörler ve yaylar en yüksek devir hızındaki dönüşlerde dahi ortaya çıkan itiş kuvvetini karşılamayı sağlar.

Bu şekilde kazanın yerinden hareket etmemesi ve tutan parçalarında kırılmaların meydana gelmemesini sağlar.

Eğer çamaşır makinesi yürüyor ya da çok ses çıkartıyorsa makinede böyle bir problem meydana gelmiş anlamına gelir.

Kurtköy Arçelik Servisi uzmanları kontrol ederek, arızalandığı belirlenen amortisör ve yayları değiştirerek, yeniden stabil şekilde kazan dönüşünün düşük veya yüksek devir hızında gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi