Sistre Cila Nedir

Sistre Cila Nedir

Sistre Cila Nedir

Değerli ahşap parkelerin de bakım zamanları vardır. Bu bakım zamanlarında uygulanan ve parkenin yenilenmesini sağlayan işleme sistre cila denir.

Sistre cila ne işe yarar ? Ahşap parkelerin yenilenmesi için sistre ve cilalama işlemi şarttır.

Böylelikle ahşap parkeler ilk gün ki gibi tertemiz ve pırıl pırıl olur.

Piyasada fiyatının oldukça yüksek olması da ahşabın ne kadar değerli olduğunu halen kanıtlar niteliktedir. Değerini koruması için de yenileme ve bakım işlemi şarttır.

reklam

Ahşap zeminlerde belli periyotlarda yapılan sistre cila işlemi zeminin özel makineler ile zımparalanarak gerekli işlemlerin yapılmasından sonra uygulanır.

Parkelerin zamanla açılması ile oluşan ara boşluklarının giderilmesi özel hazırlanan macun yardımıyla kolayca gerçekleştirilir.

Sistre işlemi bittikten sonra su bazlı cila, isteğe göre sentetik cila veya solvent cila, ya da wax yağ uygulaması uygulanır.

Su bazlı cilaların özelliği kimyasal içermemesi, kokusuz olması ve uygulama kuruma süresinin daha kısa olmasıdır.

Bu sebeple evlerde ve iş yerlerde kullanım kolaylığı olması ve zamandan tasarruf için su bazlı cilaların tercih edilmesi firmamız Ladiksan Parke tarafından tavsiye edilmektedir.

Her türlü mekanda ve ahşap zeminde uygulanan su bazlı cilalar sistre ve cila işlemi sonrasında uygulanan sağlık açısından daha güvenli olan cilalardır.

Sistre Cila Kaç Paradır ?

Sistre cila çoğu ahşap zeminde uygulama alanı bulan ve profesyonel firmaların günümüzde sıklıkça uyguladığı işlemlerden biridir.

Sistre ve cila söz konusu olduğunda bu hizmetten yararlanmak için pek çok alternatif de göz önündedir.

Tercih yaparken firma referansları her ne kadar değerli ise çalışan ustaların geçmişte ki başarıları da o derece önemli olduğundan iyi bir araştırma yaparak bu hizmetten yararlanmanız mümkün.

Sistre ve cila hizmeti fiyatları İstanbul ilinde değişkenlik göstermektedir.

Bunun en önemli sebeplerinden biri büyük şehirlerde sektör içerisinde daha fazla firmanın bulunmasıdır. Bu firmalar çeşitli kıstaslara göre fiyat belirlemesi yaparlar.

Bu kıstaslardan bir tanesi de malzeme seçimidir.

Malzemeyi uygun fiyattan alan işletme daha uygun fiyatlı sistre ve cilalama işlemleri yaparken seçimini kaliteli malzemeden yana yapan firmalar ise cila fiyatlarını ona göre belirlemek durumunda kalırlar.

Verdiği kaliteli hizmeti, cazip fiyatlarla buluşturmayı başaran firmalar bu konuda müşterilerin birinci tercihleri olmaktadır.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi